Як повідомляє за дорученням групи депутатів Чопської міської ради секретар О.П Фелдій, дане питання стояло на порядку денному з вересня місяця 2010 року. Командування прикордонного загону звернулось до Чопської міської ради з метою отримання дозволу на розробку містобудівельного обґрунтування по розміщенню пункту тимчасового утримання нелегалів на території частини по вул. Головна, 55а. Оскільки дане питання після затвердження містобудівельного обґрунтування повинно проходити громадське обговорення, попередньо 23.11.2010р. міською радою було проведено збори, в яких взяли участь керівники установ, підприємств та організацій міста, голови міських громадських організацій, депутати, жителі міста. На зустрічі виступив командир прикордонного загону Самбор Ю.О. Він розповів, що на території загону заплановано будівництво сучасного приміщення для утримання нелегальних мігрантів, для чого будуть залучені кошти Європейського Союзу. Присутні на нараді висловились проти такого будівництва. На запрошення командування частини група депутатів відвідала існуючий пункт утримання нелегалів, який існує зараз, і вислухали наміри командування щодо місця розташування нової будівлі. Своє бачення з даного питання депутати донесли до керівництва міської ради. Позиція їх була однозначною – не надавати такого дозволу.
Депутати міської ради вивчали думку своїх виборців з приводу розміщення пункту на території міста і саме тому 30 грудня 2010 року на сесії міської ради прийняли рішення про відмову в наданні дозволу прикордонному загону на розробку містобудівельного обґрунтування на розміщення пункту тимчасового утримання. Основну позицію в цьому відіграла громадська думка. Оскільки загін межує з загальноосвітньою школою №1, до міської ради надійшло письмове звернення від вчителів та батьків школи (більш ніж 100 підписів) з проханням недопущення зазначеного будівництва. З таким же проханням звернулись жителі вулиць Нова, Шкільна, Головна, інших мешканців міста. Вони налаштовані таким чином, що в разі неприйняття депутатами міської ради позитивного рішення питання будівництва пункту винести на загальноміський референдум. Отже, постає питання, що означає опублікована стаття в Інтернет-мережі? Чому командування переконане, що в місті такий пункт все ж таки буде збудовано? Невже це прояв категоричного ігнорування громадської думки?
Свого часу громада міста довела, що інтереси простих жителів можуть бути набагато вищі, аніж чиїсь бізнесові інтереси. Саме завдяки позиції громади міста та однозначній підтримці міської влади Чопа свого часу на території міста не було збудовано заводу з переробки відходів алюмінію. Враховуючи останню подію, що відбулась на аналогічному заводі в Угорщині, яка принесла шкоду навколишньому середовищу та понесла за собою людські жертви можна вважати, що позиція та наполегливість громади Чопа відіграла свого часу основну роль для попередження подібних випадків в місті та безпеки її громадян.
Свою позицію стосовно будівництва пунктів утримання нелегалів на території області чітко зайняло керівництво Закарпатської області. В 2008 році зусиллями керівництва області та депутатів обласної ради, громадськості було закрито пункт у с. Павшино Мукачівського району. В 2010 році Кабінетом Міністрів було прийнято рішення про переобладнання колишнього військового містечка в с. Дерцен Мукачівського району під пункт утримання нелегалів. Чопською міськрадою було прийнято рішення щодо підтримки депутатів Закарпатської обласної ради про недопущення відкриття пунктів для утримання нелегальних мігрантів на території Закарпатської області.
Наполегливість командування прикордонного загону, що базується виключно на виконанні наказів вищого командування та повного ігнорування думки громади міста, провокує поглиблення соціальної напруги.
Позиція громади міста є однозначною: будівництво такого пункту в центральній частині міста, поблизу з навчальним закладом є недопустимою.