Загалом, під час проведення цього місячника впорядковано території скверів, зелених зон та алей загальною прощею майже 150 гектарів, прибрано від побутового сміття 11 гектарів придорожніх смуг, очищено 323 кілометри берегів річок та потоків, розчищено і впорядковано 132 джерела. За цей час пройшли і дві вагомі акції з висадки молодих дерев – „День довкілля” та „Зелений паросток майбутнього”.
За інформацією державного управління екології та природних ресурсів в Закарпатській області, найбільш активно і організовано роботи з благоустрою йшли в Ужгородському, Мукачівському, Іршавському районах та в місті Мукачеві. Натомість Великоберезнянський, Тячівський, Рахівський райони, а також Ужгород та Хуст спрацювали незадовільно.
На жаль, місячник закінчився, а сміття залишилося. Так звучала головна теза підсумкової наради. Сталося це через низку причин. Найперше через те, що переважна більшість населення не брала участі в акції. Не були залучені навчальні заклади, підприємства. А це, на думку керівництва облдержадміністрації, прорахунок сільських, селищних і міських голів.
Як вийти із ситуації? По-перше, вирішено продовжити строк місячника і не припиняти інтенсивно прибирати засмічені території. По-друге, голів райдержадміністрації та райрад зобов’язали налагодити постійний та безперебійний вивіз сміття у кожному населеному пункті. Це допоможе уникнути утворення нових несанкціонованих сміттєзвалищ. По-третє, питання благоустрою стоятиме найближчим часом на особливому контролі в ОДА. Протягом двох-трьох тижнів заступники голови облдержадміністрації особисто проїдуться районами і подивляться, як просуваються роботи з поліпшення санітарного стану та благоустрою територій.
Прес-служба ОДА
05 травня 2006р.
Теги: