До речі, в НПП "Синевир" водиться 89 видів пернатих, з яких - 6 внесено до Червоної книги України. Однак, не всі птахи відлітають у теплі краї, багато з них залишається зимувати в рідному краї. Саме вони потребують нашої допомоги. Турбота молоді була спрямована передусім про тих маленьких пташок, котрі в засніжений та морозний період можуть загинути від голоду, який є їх найбільшим ворогом. Аби цього не сталося школярі Синевирсько-Полянської, Синевирської, Негровецької, Колочавської №1 і №2 загальноосвітніх шкіл охоче приєдналися до конкурсу і загалом виготовили аж 59 годівниць.
Під час акції в кожному навчальному закладі тривало бурхливе обговорення учнів, вчителів, співробітників НПП "Синевир" на тему, котра годівниця краща. Коли ж виявились переможці, то подарунки від національного парку отримали не лише вони, але кожен юний натураліст, котрий змайстрував годівничку для пернатих друзів.
Користуючись нагодою, співробітники парку в усіх школах, що брали участь в конкурсі "Подбай про птахів", прочитали коротку лекцію про охорону пернатих. Було наголошено, що годівниця сама по собі не матиме ніякої цінності, якщо пустуватиме без корму. Якщо ж регулярно підсипати до неї зерна, крихти хліба, насіння соняшнику, то пернаті радітимуть таким гостинцям і віддячать влітку знищенням комах-шкідників та приємним співом.
Одразу після завершення еколого-освітнього заходу, школярі розвісили власні роботи на деревах біля своїх шкіл і будинків, наповнивши годівниці кормом. Невдовзі, біля них з'явилися перші пташки.
Любов ГРЕЧИН, "Синій Вир" для mizgir.com.ua