Даний проект, який фінансується Євросоюзом, об'єднує зусилля кількох прикордонних держав, зокрема України, Угорщини та Словаччини. На підставі наявної інформації розроблено концепцію господарювання водними ресурсами в районі. На основі результатів аналізу Ужгородська районна рада у січні 2006 року рішенням 22-ої сесії четвертого скликання затвердила програму "Питна вода району на 2006–2020 роки".
Одним із результатів реалізації програми стала розробка робочого проекту "Водовідведення сіл Кінчеш, Коритняни, Часлівці Ужгородського району", в рамках якого передбачалося зведення централізованої системи водовідведення. З метою вирішення існуючих проблем була створена робоча група, до якої увійшли представники районних адміністрації та ради, вже згадуваних сіл, фахівці профільних служб, а також представники Агенства регіонального розвитку та транскордонного співробітництва "Закарпаття". У ході роботи групи було прийнято рішення про необхідність включення до її складу і представників прикордонних областей Словаччини. Відтак, під час спільної роботи й було сформовано місцеве партнерство. Саме з цього моменту учасники групи фактично стали партнерами спільного транскордонного проекту, кожен із яких взяв на себе відповідальність за реалізацію окремого завдання у спільній роботі.
Власне, саме на заключній конференції всі учасники й підбивали підсумки зробленого. За словами начальника відділу капітального будівництва РДА Миколи Луценка, у ході робіт потрібно буде освоїти понад сім мільйонів гривень. На сьогодні вже облаштовано басейн для стоків та зведено фундамент, проведено загалом робіт на 1456434 грн. Закуплено також обладнання та матеріали для очисних споруд, здійснено тендер на закупівлю обладнання для колекторів тощо. Завершальна стадія будівництва запланована на березень наступного року. Вона передбачає завершення будівництва, підбір та підготовку персоналу, проведення пусконалагоджувальних робіт. Як зазначили учасники конференції, успішне завершення проекту має стати своєрідним прикладом пілотної моделі співробітництва та механізмів залучення коштів на реалізацію задуманого, а відтак спонукати інші сільради Ужгородщини активніше залучатися до подібних методів співробітництва.
Тетяна Павлова, вісті Ужгородщини