Він нагадав, що у зоні ризику на підтоплених територіях Закарпаття проживають майже 200 тис. осіб. у тому числі близько 60 тис. дітей. Усі зусилля санітарних служб спрямовано на попередження захворюваності на черевний тиф, гепатит А, лептоспіроз. С.Риженко повідомив, що вже вирішено питання щодо виділення 100 тис. гривень для закупівлі деззасобів та витратних матеріалів для проведення лабораторних досліджень.
Головний державний санітарний лікар поінформував, що наразі відновлено роботу трьох водопроводів, повністю завершено знезараження води у підтоплених колодязях. Зокрема, фахівці СЕС провели дезінфекцію 1100 колодязів та 987 житлових приміщень, у лабораторіях досліджено 4 тис. проб води з джерел водопостачання населення за мікробіологічними та фізико-хімічними показниками. Водопостачання постраждалих населених пунктів здійснюється за рахунок привозної води.
Відповідаючи на запитання журналістів, С.Риженко зазначив, що ситуація із захворюваністю на грип та ГРВІ на підтоплених територіях Закарпаття залишається стабільною, хоча є певні вогнища, де вона трошки перевищує порогові рівні, що, за його словами, є закономірним.
УКРІНФОРМ