Зокрема, представники 10 областей України зберуться на 4-х денну навчальну програму, що розрахована спеціально для депутатів місцевих рад, представників асоціацій місцевих рад, посадових осіб та службовців органів місцевої влади, які відповідають за міжнародну співпрацю; представників громадських організацій, асоціацій, благодійних фондів, інших форм громадянського суспільства, менеджерів діючих міжнародних проектів.
"В перспективі, Ужгород має стати головним центром навчання з транскордонного співробітництва, адже наш регіон має конкретні результати в цьому напрямі, які можна продемонструвати, і більшість яких, можуть бути реалізовані в інших регіонах України.
Транскордонна співпраця для Інституту Політичної Освіти, тема далеко не нова, при цьому, сьогодні ми серйозно змінюємо акценти. Ми свідомі того, що час конференцій та обговорень проходить, натомість, з'являється гостра потреба давати знання представникам сіл, селищ, міст, районів (навіть, міст-мільйонників), про те, як саме підготувати проект, яким чином отримати нові можливості розвитку для громади" - розповів експерт Інституту Політичної Освіти Олександр Солонтай.
Традиційно, діяльність Інституту з поширення знань щодо транскордонного співробітництва підтримали Комітет Верховної Ради України з питань європейської інтеграції, Фонд Едуардо Фрея та Посольство Республіки Польща в Україні. Цього року до співпраці долучилося Представництво Фонду Конрада Аденауера (Ніко ЛАНГЕ).
В першій школі навчатимуться 30 осіб, при цьому, маючи можливість поспілкуватися з кращими європейськими та закарпатськими експертами, а також, відвідати місця реалізації успішних проектів у містах Ужгород, Мукачево та Берегово, наслідки яких наочно демонструють покращення рівня життя тамтешніх жителів.
Спеціальним гостем школи стане Йенс ГАББЕ, Попередній Генеральний Секретар Асоціації європейських прикордонних регіонів (AEBR), який також сповідує необхідність поширення знань про здійснення міжнародної співпраці. Відкриє школу директор Інституту Політичної Освіти Андрій СТРАННІКОВ. Серед залучених до викладання експертів, представники 4 країн: Нідерландів, Словаччини, Угорщини та України.