– Михайле Іллічу, ми напередодні Дня місцевого самоврядування. Що можете сказати про це свято?
– День місцевого самоврядування – це подія, що не лише яскраво підтверджує активну участь широких мас населення в управлінні державою, високу роль самоврядності як найдемократичнішої, наймасовішої форми управління в суспільстві, а й возвеличує чесну і самовіддану працю сільських, селищних голів, депутатів і працівників виконавчих апаратів місцевих рад. Сьогодні місцеве самоврядування стало основою народовладдя, одним з головних чинників розвитку громадянського суспільства, дієвим інструментом вирішення не лише регіональних, а й загальнодержавних завдань.
– Що можете сказати про роботу органів місцевого самоврядування та депутатського корпусу району минулого скликання?
– Хотілось би відмітити, що робота всіх працівників органів місцевого самоврядування району, сільських, селищного голів, депутатів усіх рівнів завжди відрізнялися високим професіоналізмом, та цілеспрямованістю. Депутатський корпус району V скликання успішно вирішував важливі соціально-економічні та громадсько-політичні питання району.
– Вас вдруге обрано на посаду голови районної ради. Такого в історії Ужгородщини вже давно не бувало. Як Ви оцінюєте цю подію?
– Думаю, що раз обрали вдруге, значить – довіряють. А довіра виборців – це надзвичайно велика відповідальність, я це добре усвідомлюю. Тому буду працювати як і раніше – в інтересах людей, в інтересах виборців району.
– Який, на Вашу думку, потенціал новобраного депутатського корпусу?
– На мою думку, потенціал прекрасний. Основна більшість депутатів має вищу освіту, половина – були депутатами попередніх скликань і мають хороший досвід депутатської діяльності. Збільшилась кількість жінок, їх зараз 13, проти 7 в минулому скликанні. До речі, моїм заступником обрано також жінку Віру Степанівну Данко, яка ще в минулому скликанні зарекомендувала себе як активний, принциповий, наполегливий у вирішенні питань, депутат. Тож старт прекрасний, і є всі передумови для конструктивної, консолідованої роботи на благо розвитку ра-йону.
– Як спрацював виконавчий апарат районної ради, і чи є він Вашим надійним помічником?
– Без перебільшення скажу, що в апараті ради працюють люди відповідальні і професіональні. Багато в чому це завдяки умілій організації роботи керуючого справами Йосипа Мадяра, дався взнаки досвід роботи в обласній раді. Це не тільки справні виконавці, а також творчийколектив, у працівників завжди багато ідей, пропозицій, ініціатив. І працювати з таким колективом одне задоволення.
– Що побажаєте в переддень професійного свята своїм колегам та всім працівникам органів місцевого самоврядування?
– Хотілося б від усього серця побажати усім, хто працює на благо територіальних громад, відстоює їх потреби та інтереси, міцного здоров'я, щастя і непохитної віри у розвиток і процвітання рідної Ужгородщини.
Нехай день 7 грудня об'єднає нас у спільному прагненні зробити наші села щасливими і багатими. Нехай цей урочистий день додасть усім нам сили і наснаги на добрі справи, впевненості у майбутньому, порозуміння і єдності задля добра і благополуччя.
Щастя усім жителям Ужгородщини, добробуту, всіляких земних гараздів!
Галина Барканова, "ВІсті Ужгородщини"