З журналістами спілкувався головний лікар Центру Іван Миронюк та головний лікар Закарпатської обласної санітарно-епідеміологічної станції Володимир Маркович.
Серед порушених проблем були: підтримка ВІЛ-позитивних людей і покращення якості їх життя. Та найголовніше, центр закуповуватиме обладнання для очищення сперми ВІЛ-позитивних чоловіків і подальшого запліднення їх партнерів жіночої статі. Поставлено за мету до 2012 року завершити закупівлю обладнання. Фінансуватиметься проект не з бюджету області, а на кошти всесвітньої мережі людей, які живуть з ВІЛ та гранти. "Якщо раніше робилася ставка на лікування СНІДу, то зараз - на профілактику і попередження захворювання", - каже медик.
Головний лікар центру згадав і про те, що у Ватикані ще не визнали презерватив, як засіб контрацепції, проте, як засіб профілактики СНІДу, вже визнали. "Я й не думав, що доживу до таких часів, це велика перемога! Адже церква пішла на зустріч ВІЛ-інфікованим", - зауважив І.Миронюк.
Ще одна проблема, актуальна в Україні – переслідування хворих на ВІЛ правоохоронцями. Було відмічено, що деякі представники правоохоронних органів піддають переслідуванню та тиснуть на ВІЛ-хворих. Зокрема були випадки в Одесі, коли представники правоохоронних органів чергували біля дверей профілактичних центрів, очікуючи тих, хто входить туди та починали здійснювати психологічний тиск, щоб отримати інформацію про особисте життя та шлях захворювання.
Іван Миронюк наголосив, що в районах області функціонують кабінети "Довіра", де всі люди, без обмежень, за бажанням можуть пройти обстеження на наявність ВІЛ-інфекції, отримати кваліфіковану допомогу. Забезпечено консультації щодо даного захворювання ВІЛ-інфікованим, а хворим на СНІД диспансеризацію, безкоштовне отримання антиретровірусної терапії, профілактики вертикальної трансмісії ВІЛ.
Також на прес-конференції були оприлюднені статистичні дані щодо захворюваності на СНІД у області.
Станом на 01.11 10 на диспансерному обліку перебувають 215 ВІЛ-інфікованих осіб з них 16 хворі на СНІД. Дітей народжених ВІЛ-інфікованими матерями - 33 в т.ч. у 27 дітей діагноз ВІЛ–інфекції в стадії підтвердження, іншим – діагноз ВІЛ–інфекції підтверджено, в т.ч. 6-ом встановлено діагноз СНІД. За словами Івана Миронюка, Закарпаття – регіон з найнижчим рівнем захворюваності на СНІД і цю тенденцію ми утримуємо. Щороку тут фіксують 50-70 осіб, у яких виявлено СНІД вперше.
За 10 місяців 2010 року в області зафіксовано 48 нових випадків ВІЛ, з них у 11 дітей віком до 18 місяців, народжених ВІЛ-інфікованими жінками. Діагноз СНІД було встановлено трьом особам (дорослі).
Головний лікар Закарпатської обласної санітарно-епідеміологічної станції Володимир Маркович додав, що поки не зафіксовано жодного випадку поширення ВІЛ-інфекції через донорську кров або її препарати.