Далі у зверненні йдеться про те, що чинним законодавством України передбачено виплати оздоровчих, на жаль, лише працівникам освіти та культури, проте такі виплати не передбачені для працівників охорони здоров’я. На нашу думку, підкреслюють депутати, це призводить до певних диспропорцій при виплатах грошової винагороди серед працівників бюджетних установ.
У зв’язку з чисельними зверненнями медичних працівників області, поділяючи їхню стурбованість таким станом речей, звертаємось до Вас виступити із законодавчою ініціативою щодо вирішення вкрай наболілого питання. Прийняття такого нормативно–правового акту дасть можливість при формування місцевих бюджетів врахувати потреби в отриманні коштів на оздоровлення працівниками медичних закладів.
Переконані, зазначають депутати, що вирішення порушеного питання є вкрай необхідним і сприятиме зняттю соціальної напруги серед працівників бюджетної сфери країни.
Днями на адресу голови облради надійшла відповідь голови Комітету з питань охорони здоров’я Т.Бахтеєва, в якій зазначається, що Комітет звертався до Кабміну України з вимогою виділити з Держбюджету на 2007 рік необхідні додаткові кошти ( на 4,7 млрд. грн.) для забезпечення належної оплати праці медиків і запровадження ІІ і ІІІ етапів Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці та збереження міжпосадових співвідношень в оплаті праці працівників охорони здоров’я. Однак гроші на такі цілі у бюджеті не передбачено.
З метою наближення до запровадження єдиних норм соціального захисту, підвищення соціальних гарантій працівників охорони здоров’я, Комітет порушував перед Урядом під час бюджетного процесу питання щодо збільшення видатків на 1,8 млрд. грн. для закладів охорони здоров’я, що фінансуються із бюджетів усіх рівнів, на виплату працівникам охорони здоров’я відповідно до постанови Кабміну (№ 1298 від 30. 08. 02 р.):
– матеріальної допомоги на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу ( ставки заробітної плати) при наданні щорічної відпустки;
– надбавок за високі досягнення у праці, за складність та напруженість у роботі в середньому розмірі на 30 %; Однак у Державному бюджеті на 2007 рік ці кошти також не передбачено.
Очікуємо позитивних кроків з боку керівництва держави і сподіваємося, що ця дуже болюча для медичних працівників проблема буде вирішена.
Прес–служба Закарпатської обласної ради
31 березня 2007р.
Теги: