У Жденієві, що на Воловеччині, щороку замість зрубаних лісосік висаджують саджанці, які в майбутньому обіцяють стати лісом. Крім місцевих працівників лісгоспу, до всеукраїнської акції „Майбутнє лісу у твоїх руках” долучилися й старшокласники середньої школи.
Посадкова площа 35 на 35 см. Кладемо саджанець, добре присипаємо землею, добривами й притрушуємо сухим листям, аби не замерз від морозу, — пояснює лісничий з багаторічним досвідом Іван Чубірко. Цього року йому випала честь посадити перший саджанець майбутнього лісу. Каже, за своє життя збудував хату, виростив сина, виховав двох дочок, а скільки посадив дерев — вже й не пам’ятає. Споглядаючи за діями учнів, Іван Васильович радіє, бо справу його життя є кому продовжувати. Але зітхає, мовляв, молодь — то таке діло, вона тут довго не затримується.
Директор Воловецького держлісгоспу Ігор Щербей каже, що планом передбачено засадити територію площею 180 га, тобто вкорінити 630 тисяч саджанців. На території Жденієва — 12 гектарів. Чи прижилися саджанці, побачать вже за 10 днів. А треба ліс доглядати до сорока років. Тобто прорубувати його, освітлювати, прочищати. Останнім часом побільшало хворих дерев, їх вирубують. Проте директор каже, що лісові шкодять не так хвороби, як люди. Торік було самовільно зрубано 16 кубів лісу. Це не багато, але... Щороку 3-4 випускники ідуть навчатися лісовій справі у вузи. Проблем із спеціалістами немає, натомість не вистачає трактористів, бензопильників. За роботу платять всім. Приміром, за висадку саджанців за день можна заробити 50 гривень.
Заступник начальника обласного управління лісового господарства Іван Печер пояснює, що акція „Майбутнє лісу у твоїх руках” спрямована на виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, ознайомлення та безпосередню участь учнівської молоді у створенні лісів, роз’яснення важливості “зелених легенів” для людини. А також акція покликана підвищити лісистість держави. У краї, до речі, 52% лісистої території. В Закарпатті буде висаджено понад 100 тисяч сіянців і саджанців на площах 18 державних підприємств лісових, лісомисливських і лісових дослідних господарств. Для цього знадобиться 10 млн. стандартних сіянців і саджанців. У планах —засадити восени верхню межу лісу на Рахівщині.
До речі, лісівники, беручи участь в акціях з благоустрою, не забувають про своє головне покликання — відтворення лісових насаджень на місці зрубу. Щорічно державні підприємства обласного управління лісового господарства відновлюють ліс на площі понад 2,2 тисяч гектарів.. У поточному році заплановано провести роботи з лісовідновлення на площі 2248 га.
Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА
30 березня 2007р.
Теги: