Через відсутність знаків та дорожньої розмітки щодня в Ужгороді страждають люди й автомобілі. Дуже часто виявляється, що навіть вину водія-порушника важко довести, бо жодних автодорожніх знаків поблизу ДТП не виявляється.
ХТО МАЄ ДБАТИ ПРО ЗНАКИ?
Ужгородці скаржаться й стверджують, що ані міська влада, яка має встановлювати знаки, ані дорожня автоінспекція, яка має контролювати дотримання правил дорожнього руху, не виконують своїх обов’язків.
32-річний мешканець Ужгорода Максим: "Знаки в місті Ужгороді розташовані не найкращим чином. Складається таке враження, що вони не покращують роботу автотранспорту, а, навпаки, погіршують. Щодо дорожньої розмітки, то ситуація взагалі жахлива. Нещодавно моя знайома потрапила в автоаварію, вона була потерпіла. Але розібратися в тім, чи винна вона, чи винен інший водій, було практично неможливо, оскільки розмітка була відсутня повністю".
ДОРОГЕ ДОРОЖНЄ ЗАДОВОЛЕННЯ
Міська влада визнає: знаків таки не вистачає, причому дуже великої кількості.
Заступник міського голови Володимир Химинець повідомив: "Необхідна мінімальна кількість – близько півтори тисячі знаків. Один знак з установленням обходиться місту в 300 гривень. Тобто, потрібна величезна кількість людей і приблизно півмільйона гривень для того, щоб забезпечити знаками місто. Брати ці кошти ми можемо лише з податку на транспортні засоби. На сьогодні надходження по цій статті річне становить приблизно до 300 тисяч гривень. І, звичайно, цих коштів не вистачає".
Водночас самі правоохоронці кажуть, що в багатьох випадках можна б уникнути аварій на дорогах, якби водії дотримувалися елементарних правил дорожнього руху. Саме правила регламентують, як рухатися, якщо немає дорожніх знаків. З іншого боку, в Ужгороді багато екстремалів, котрі думають, що їм жодні закони не писані.
А найбільша проблема в тому, що чимало водіїв просто не бояться низьких штрафів, каже начальник закарпатського ДАІ Олег Кав’юк: "Такі штрафи на даний час і міри впливу має Державтоінспекція, такі штрафи в ДАІ – це так, пальчиком помахати. Треба десь закони зробити жорсткішими – але це всі питання до Верховної Ради, до законодавства нашого".
РЕГУЛЮВАТИМУТЬ РУХ КАБІНЕТНІ ЧИНОВНИКИ
Однак міська влада обіцяє проблему невдовзі вирішити. Для цього з бюджету розвитку виділять кошти для виготовлення знаків. У свою чергу правоохоронці планують збільшити кількість постів Державтоінспекції. Причому, як стверджує керівник обласного ДАІ Олег Кав’юк, на вулицях із палицями стояти будуть кабінетні начальники.
Надія ПЕТРІВ, "Радіо Свобода"
30 березня 2007р.
Теги: