Чинадійово розташоване за 10 км від Мукачевого, поблизу автотраси Київ — Чоп. Тут живуть понад 6 тисяч людей. Багато хто виїхав на заробітки, решта працюють у райцентрі. За селищем гірськолижні підйомники, оздоровниця "Синяк", де свого часу любив відпочивати екс-президент Віктор Ющенко.
Маєток Балоги на узліссі за селищем. Територія дачі розділена навпіл дорогою, що веде на село Синяк. Обгороджена зеленим парканом, який тягнеться далеко в ліс. На огорожі висять таблички: "Приватна власність. Ведеться відеоспостереження".
По один бік автодороги в лісі стоїть двоповерхова будівля, що раніше належала лісгоспу. У селищі кажуть, Балоги використовують її як спальний котедж. По другий бік — доглянута територія з лазнями та саунами. Біля маєтку є дерев'яний хрест.
Через територію дачі протікає гірська річка Синявка. З вулиці видно штучні пороги та ставки на ній, орнаментовані дерев'яні містки. Територія засаджена невисокими ялинками, берізками. За деревами — кілька одноповерхових дерев'яних будівель.
Навпроти маєтку триває будівництво, працює техніка. З вагончика виходить хлопець. Каже, зводять іще один житловий комплекс для родини Балог. Що в ньому буде — не знає.
Питаю, чи можна подивитися на дачу міністра.
— Нє. Це приватна власність. Ви нічо не фоткайте, бо тут усюди камери понатикані: на деревах у лісі, на електричних стовпах, — показує на одну з відеокамер. — Охоронцям наказано забирати фотоапарати від усіх, хто буде щось знімати. Таких, як ви, уже двоє приходило. Доки не постирали сфотографоване — звідси не поїхали. Так що зараз і вас зловлять.
Каже, Віктор Балога з родиною приїжджає часто. Бувають у маєтку і його молодші брати — Іван та Павло із сім'ями.
— З нами Балоги общаються суто по роботі. Поводяться з робочими толерантно. На дачі кожного дня працюють охоронці, прибиральниці, кухарі, садівники. Більше нічого не скажу, бо не хочу втратити роботу, — ховається у вагончику.
По території із саунами ходять із десяток людей. Чоловік років 65 облаштовує вазони під квіти. На територію періодично заїжджають та звідти виїжджають легковики.
— Я два роки на дачі в Балоги робив, — розповідає 25-річний Йосип із Мукачевого. — Розчистили територію від чагарників, побудували там баню, сауну, шашличну, столову. У штучні ставки запустили форель, у ліс поселили оленів. Віктор поводився з нами гарно. Але якщо не подобалася робота — дуже злився. Платив 2,5 тисячі гривень у місяць. Балоги з родинами бувають на дачі кожні вихідні. Приїдуть, попаряться, шашликів пожарять, у сезон по гриби в ліс ходять. Бувало, що приймали купелі із парного молока. Я сам бачив, — усміхається. — Для цього їм привозили звідкись по кілька 50-літрових бідонів із молоком.
— Будувати дачу тут почали десь три роки тому, — неохоче розповідає молода жінка, яка живе по сусідству з маєтком. Називається Анжелою. — Віктор із сім'єю приїжджає сюди часто. Але з місцевими не спілкується. По святах тут завжди салюти пускають, гуляють. Людям проблем від цього нема. Лиш якби прибрали електричну огорожу, а то у ліс по гриби не підеш. Минулого року сусідські діти торкнулися дроту, то електрика ними потрясла, — показує на зелену огорожу.
Сотка землі поблизу Чинадійова коштує до $4 тисяч.
Сніжана Русин, Gazeta.ua
ember 2010-11-21 / 11:04:00
Mestnyj, i ja ne poedu! Poekhali ko mne! Bogrács svarim, vedj pogoda jeshcho dozvoljaet:))
*** 2010-11-19 / 14:33:00
..інфа для лохів - нахрен він кому нужен!
местный 2010-11-19 / 12:45:00
анонім, 19.11.2010 12:44 - эт я к нему не еду :)
2010-11-19 / 12:44:00
"є форель і олені" - банально по-нуворишски...
а где зубры, где пингвины на искусственном леднике? где бабуины на пальмах с индивидуальным подогревом и освещением?
короче, фигня. я к нему на дачу, если даже звать будет - не поеду :)