Як повідомили "Закарпаття online" у Центрі громадських зв’язків УМВС України в Закарпатській області, про ефективність подібних акцій свідчать хоча б такі факти: під час проведення місячника в 2006 році жителі нашого краю добровільно здали 242 одиниці зброї та спецзасобів, з яких - 202 одиниці вогнепальної, 40 одиниць спецзасобів (газові пістолети та револьвери), чим вберегли себе від неминучої кримінальної чи адміністративної відповідальності.
До речі, відповідно до ст. 263 КК України носіння, зберігання, придбання, виготовлення або збут вогнепальної нарізної зброї (крім вогнепальної гладкоствольної), боєприпасів або вибухових речовин без відповідного дозволу карається позбавленням волі на строк від двох до семи років. Особа, яка добровільно здала смертоносні знаряддя, що зберігалися у неї без відповідного дозволу, звільняється від кримінальної відповідальності. Носіння, виготовлення або збут кинжалів, фінських ножів або іншої холодної зброї без відповідного дозволу карається позбавленням волі на строк до п’яти років або виправними роботами на строк до п’яти років.
З добровільно зданої зброї після проведення відповідної експертизи на її придатність до подальшого використання на громадян було зареєстровано 206 одиниць зброї.
Отож, якщо ви маєте незареєстровану “пушку” і хочете жити у злагоді з законом, зверніться під час проведення цієї акції з відповідною заявою в міськрайоргани за місцем проживання, де працівники дозвільної системи УМВС нададуть кваліфіковану консультацію і допоможуть легалізувати ваші “стволи”..
Кваліфіковану консультацію про порядок добровільної здачі зброї, умови її реєстрації можна отримати в службі дозвільної системи відділу громадської безпеки УМВС за телефонами у м.Ужгороді (69-53-35), а також у кожному районному чи міському відділі внутрішніх справ за місцем проживання.
30 березня 2007р.
Теги: