Реклама B3

Закарпатським журналістам показали 7 церков лівобережного Ужгорода (ФОТО)

У час перед Різдвяним постом (Филипівкою), 17 листопада, єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії преосвященний владика Мілан разом із журналістами відвідав 7 церков парафій лівобережного Ужгорода.

Закарпатським журналістам показали 7 церков лівобережного Ужгорода (ФОТО)

Почалася подорож із палісадника, котрий знаходиться біля Кафедрального собору. Владика Мілан з радістю показав церковний присадок, який громада нині привела до ладу: покосила траву, підстригла кущі, посадила нові дерева.

Єпископ зазначив, що в протоколі про передачу резиденції (прилегла будівля до Хрестовоздвиженського кафедрального собору м. Ужгорода), у той час – будинок уніатського єпископа, університету згадувався не тільки палісадник і двір, але й парк, який знаходився позаду будівель та двору. Згодом, у 1960 році університет звернувся до Міністерства із проханням передати "орендоване" церковне майно їм у власність. Однак, керівництво держави відповіло, що прохання вузу є недоцільним. Університет зобов'язаний тільки наглядати та утримувати будівлю та прилеглу територію у хорошому стані. Але, за словами єпископа, під час господарювання вишу на переданій йому території із вищезгаданого "французького парку" зробили сміттєзвалище.

 

Після невеликого екскурсу палісадником, єпископ з журналістами вирушили в свою поїздку церквами Ужгорода. Першою відвідали парафію Покрови Пресвятої Богородиці, що в Горянах (Горянська Ротонда). Сама будівля храму – найдавніша церква Закарпаття та найстарша будівля Ужгорода. До того ж, перший замок на території міста над Ужем знаходиться поблизу неї – славетне Городище. Храм збудований в 12-14 ст. Чисельність парафії – майже 500 сімей. Нині настоятелем парафії Покрови Пресвятої Богородиці є Преподобнійший отець архімандрит Петро Павло (Береш). Офіційне відновлення громади відбулося ще 19 вересня 1991 року.

Наступним пунктом подорожі став Божий дім, що розташований в мікрорайоні Дравці, тобто парафія Рождества Пресвятої Богородиці. Як розповіли журналістам святі отці, храм побудований в 1806 році. Чисельність парафії сьогодні налічує 450 сімей. Настоятель цієї парафії – Всесвітліший отець митрофорний протоієрей Михайло Баник. Офіційно ж відновили громаду 27 серпня 1991 року.

Опісля журналісти з єпископом рушили до Парафії Рождества Івана Хрестителя, котра знаходиться в мікрорайоні Радванка. Старий храм був відібраний при радянській владі і переданий православній конфесії. На сьогодні богослужіння проходять в пристосованому приміщенні. Аби вирішити проблему з відсутністю храму, нині вже починається будівництво нової церкви по вул. Тельмана: в стадії завершення передбудівнича підготовка документації. Чисельність парафії - майже 200 сімей. Божим поводирем парафії Рождества Івана Хрестителя є Всечесний отець Юрій Симйон. Офіційне відновлення громади відбулося 19 вересня 1991 року.

Не оминули і монастир Марійоповчанської Чудотворної ікони Пресвятої Богородиці, отців ЧБМ. Там нині проходить будівництво храму. Настоятелем є Преподобний отець Косма (Холлек). Парафія – новоутворена та складається майже з 250 сімей. Утворилася парафіяльна спільнота 18 березня 2005 року.

З монастиря отців-францисканців кореспонденти з владикою Міланом поїхали до парафії Пресвятої Тройці, що по вул. Богомольця. На даний момент проводиться будівництво храму парафії. Богослужіння проходять в пристосованому приміщенні. Також вже збудована каплиця Рождества Пресвятої Богородиці. Настоятель парафії, чисельність якої налічує майже 6400 сімей, – Всечесніший отець ставрофорний протоієрей Юрій Довганинець. Утворилася парафіяльна спільнота 16 грудня 1997 року.

Останнім пунктом подорожі було село Минай. Тут журналісти змогли побувати в парафії Святих Первоверховних Апостолів Петра і Павла, церква якої була збудована в 1908 році. При Радянському Союзі храм закрили і перетворили на склад. Відновлено його було в часі легалізації Мукачівської греко-католицької єпархії. На сьогодні парафія складається майже з 500 сімей. Настоятелем парафії є Всечесніший ставрофорний протоієрей Іван Шемет. Офіційно ж відновили парафію Святих Первоверховних Апостолів Петра і Павла 31 липня 1991 року.

На закінчення представники ЗМІ відвідали Парафію Перенесення Чесних Мощей Священномученика Теодора, єпископа Мукачівського (Ужгородська Богословська Академія). Храм новозбудований, наріжний камінь було освячено 28 червня 2003 року при Торжественному Перенесенні Мощей Священномученика Теодора, єпископа Мукачівського. Будувався Божий дім як семінарійний. Сьогодні парафію складають 120 сімей. Настоятелем є ставрофорний протоієрей Константин Сабов. Утворена ж парафія в 2009 році.

На завершення, за проханням Тетяни Маковської, журналісти отримали Боже благословення в монастирі Маріоповчанської Чудотворної ікони Пресвятої Богородиці, отців ЧБМ, у подальшій роботі на нелегкій ниві журналістики та в особистому житті від Преосвященного владики Мілана.

Тетяна Горянка, Вікторія Попович

18 листопада 2010р.

Теги: греко-католицький, владика Мілан, церква

FacebookTwitterdel.icio.us
Реклама B4
Реклама B12

НОВИНИ: Соціо

11:17
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 17
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 2
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 6
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
02:20
/ 3
Проти журналістки-розслідувачки із Закарпаття, яка пише про вітряки у горах, знову публікують замовні статті
23:30
/ 3
ДЕІ відмовляється надати акт перевірки законності будівництва на полонині Руна, – УПГ
13:53
/ 1
На Тячівщині сьогодні зустрічали полеглого Героя Юрія Бороді Фото новина
20:45
Учасники екоклубу в Ясінях мандрували Стежкою Довбуша у Карпатському національному парку Фото новина
» Всі новини