Він зазначив, що добре пам'ятає минулу зустріч 6 літ тому і радий вітати Віктора Погорєлова знову на цій посаді. Міський голова своєю чергою з приємністю вітав на першому візиті саме духовних осіб – апостольського нунція, владик Мілана Шашіка та Антала Майнека, а також єпископського вікарія отця Януша Молнара. Адже, наголошує, дуже переймається тим, аби повернути до міста більше віри, надії і любові до Бога.
Апостольський нунцій зауважив, що чекає з боку міської влади розуміння до потреб вірників. Нунцій побажав міському голові зробити для міста все те добре, на що здатен і на що стане сил, і висловив упевненість в тому, що на це Буде і Божа поміч.
Відтак за участю провідних представників закарпатського духовенства йшлося про конкретні потреби релігійних громад. Так, апостольський адміністратор Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан Шашік порушив тему повернення церковної власності. Разом з міським головою згадали, як за минулої каденції Віктора Погорєлова у 2003 році відкрили хід з резиденції до Кафедрального собору, що був зачинений протягом десятиліть. Власне, з цього зрушила справа щодо повернення єпископської резиденції у власність церкви, ну а нещодавно так само спільно освятили бібліотеку УжНУ, побудови якої нинішній міський голова сприяв ще на посаді начальника Головного управління економіки ОДА.
Мер запевнив – робитиме усе, аби продовжити відновлювати історичну справедливість і аби й надалі був спокій та зберігалася міжконфесійна злагода в Ужгороді.
Мілан Шашік порушив проблему старих цвинтарів – до прикладу, на Шахті є кладовище, де поховані зокрема й священики. На його думку, такі місця не варто віддавати про забудову, а слід облаштовувати там своєрідні "духовні парки". Міська влада взяла це до уваги.
Владика Антал Майнек, єпископ-ординарій Мукачівської римо-католицької діецезії, зазначив – якщо Бог дозволив посісти людині важливу посаду, то це означає, що Він дає не лише завдання, але й свою поміч, і запевнив, що у церквах діезеції служитимуть зокрема і за порядок в Ужгороді, адже вважає гасло Ужгородського мера про повернення ладу до міста дуже доречним.
Вислухавши церковників, міський голова пообіцяв посприяти у повернені у власність римо-католицької громади недобудованої церкви на Радванці, а також з'ясувати, чому було відмінено рішення виділити землю для побудови притулку для нужденних, що його береться започаткувати римо-католицька громада Ужгорода.
Насамкінець зустрічі міський голова роз'яснив присутнім причину, з якої піклувався про відміну перейменування вулиці Володимира Погорєлова (колишня міська влада ініціювала надати їй ім'я єпископа Олександра Стойки). Мер пояснив - це була невдала провокація з боку конкурентів на виборах з метою погіршити стосунки мера з релігійною громадою. І запевнив – незабаром одна з ужгородських вулиць таки носитиме ім'я єпископа. А ще Віктор Погорєлов поділився мрією - відновити усі 14 історичних каплиць на Кальварії.
Владика Мілан наголосив, що співпраця світської і духовної влади прислужиться до духовного і матеріального добра для Ужгорода. Апостольський нунцій Іван Юркович зауважив, що приємно вражений тоном зустрічі, адже дуже тішить, що міська влада бачить потреби релігійних громад краю і готова співпрацювати у спільних інтересах. Апостольський нунцій не лише благословив Ужгородського міського голову, але й подарував Віктору Погорєлову ікону Богоматері.
Йосип 2013-04-05 / 20:48:27
Владика Антал єпископ Мукачівської дієцезії РКЦ.
Владика Мілан Шашік архієрей Мукачівської греко-католицької єпархії.
D 2010-11-12 / 10:45:00
Владика Антал Майнек, єпископ-ординарій Мукачівської греко-католицької діецезії...
а чи не римо-католицької???
ярослав орос 2010-11-11 / 21:21:00
м-да... придивлявся я до журналістки алли хаятової, а тепер слід задуматися... слова, слова...
11111 2010-11-11 / 20:16:00
бжик бжик уноси готовенького кто на новенького кто на новенького.
фу пополизы