Як сьогодні, пам'ятаю майданський дитячий садок у середині 80-х років, який не мав аналогів у районі: чудова архітектурна споруда, облаштований дитячий майданчик.
Але невблаганні кризові часи призвели до запустіння закладу: обшарпані приміщення, зламана огорожа, зруйновані сходи, по яких страшно іти навіть дорослому...
Однак, на щастя батьків і на радість дітлахів, чорна сторінка майданського дошкільного дитячого закладу здається, остаточно перегорнутою.
У жовтні цього року за ініціативи сільського голови Олександра Марковича, громада села Майдан розпочинає впровадження проекту "Покращення умов перебування в майданському дошкільному навчальному закладі", завдяки якому діти зможуть отримати багато цінних і корисних подарунків. Нові сучасні меблі, батареї опалень (які не мінялися з радянських часів), обладнання для харчоблоку тощо.
Проект буде реалізовано завдяки фінансуванню Антикризової програми Міжнародного фонду "Відродження" (у рамках конкурсу "Підтримка дошкільних навчальних закладів та заохочення громадських організацій й благодійних фондів до створення дошкільних навчальних закладів сімейного типу") у розмірі 55863 грн., за кошти місцевого бюджету та батьків. Було проведено ретельний аналіз потреб закладу, переговори з мешканцями, батьківським комітетом, оформлено документи, відповідно із вимогами Фонду, що виявилось не такою простою справою.
Хочеться нагадати, що у вищевказаному конкурсі змагались автори 127 проектних пропозицій практично з усіх регіонів України, з яких підтримано 58.
На сьогодні кошти МБФ "Відродження" вже перераховано громаді на рахунок Агенції розвитку територіальної громади "Соколовий камінь" і найближчим часом будуть закуплені товари та ряд послуг для дитячого садка, в тому числі шляхом проведення тендеру.
"Чотиристороннє партнерство дитячого садка, сільради, громадської організації "Агенція розвитку територіальної громади "Соколовий камінь" та батьківського комітету, допоможе втілити в життя те, що раніше здавалось практично нереальним завданням для нашого села в умовах фінансово-економічної кризи. Якісна дошкільна освіта у територіальній громаді — один з критеріїв успішного розвитку останньої. Тому, працюючи над підвищенням якості послуг садочка, ми разом з тим продовжуємо шукати можливості для охоплення навчанням всіх дошкільнят для того, щоб кожна дитина нашого села могла реалізувати своє право на освіту", — говорить майданський сільський голова Олександр Маркович. І з ним важко не погодитися, бо сприяючи належному вихованню і розвитку малечі, ми вкладаємо інвестиції у майбутнє нашого суспільства.
Ярослав Лазір,"Верховина" для mizgir.com.ua