За короткий час національний парк став центром організації екологічної освіти та виховання у регіоні верхів'я Тереблянської долини Закарпаття, цілеспрямованого впливу на світогляд, поведінку, діяльність населення у напрямку формування екологічної свідомості та залучення місцевих жителів до збереження природної спадщини.
Роботу парку в цій галузі позитивно відзначено й на недавній колегії Мінприроди, у засіданні якої взяв участь директор НПП "Синевир" Микола Дербак, адже установа, згідно до "Положення про еколого-освітню діяльність заповідників і національних природних парків України" та інших законодавчих актів успішно працює за такими основними напрямками:
•- проведення екологічних акцій, в тому числі практичних заходів з охорони і збереження довкілля, зокрема, з залученням до участі в них громадськості;
•- ведення активної пропагандистської природоохоронної діяльності через видання еколого-освітнього часопису "Синій Вир", листівок, буклетів;
•- співпраця із засобами масової інформації, інтернет-видан-нями, громадськими об'єднання-ми, органами місцевого самоврядування, релігійними громадами, природно-заповідними установами України тощо;
•- участь у фестивалях, виставках та інших форумах еколого-освітнього та природоохоронного спрямування;
•- забезпечення стабільної і ефективної роботи екологічного візит-центру НПП "Синевир", музею лісосплаву та історико-краєзнавчого.
•- організація і проведення масових еколого-освітніх заходів з учнівською і студентською молоддю регіону; систематична робота з учнями екологічних гуртків середніх шкіл краю;
Нещодавно, 15 жовтня на базі візит-центру проведено цікавий семінар з екологічної етики із учнями Синевирсько-Полянської ЗОШ І-ІІІ ст., присвячений Міжнародному року біологічного різноманіття. Школярів привезли два "парківські" мікроавтобуси. Молодь виявила неабияку цікавість до екологічної етики, про яку вели мову співробітники відділу ЕОР. Юні натуралісти також відвідали музей лісосплаву. Оглянули фільм про унікальний край Карпат НПП "Синевир", взяли участь у вікторині і розгадуванні екологічних кросвордів. Відтак здійснили подорож на природу стежкою "Лінія Арпада".
Подібні зустрічі та екскурсії формують у молоді розуміння важливості охорони природи, її значення для людей. У школярів формується екологічна культура, закладаються міцні підвалини природоохоронного світогляду. Тож хай росте молодь на радість батькам і благо суспільства.
Подібні семінари з екологічної етики НПП "Синевир" поетапно планує провести з учнями усіх середніх шкіл регіону.
Юрій Бабічин, начальник відділу еколого-освітньої роботи
"Синій Вир" для mizgir.com.ua
Верховинець 2010-10-27 / 20:14:00
Но-но, бажаю подальшої активності. Хоча здається мені, що в умовах сьогоднішньої скрути добре, що хоч парком називається і вид якийсь роблять що роблять. Їм допомагати треба максимально, бо у верхівях Тереблі скоро вош повіситься.