В УУБА на конференції говорили про та утвердження духовної основи української цивілізації (ФОТО)

22 жовтня в Свято-Миколаївському актовому залі Духовно-навчально-наукового комплексу «Ужгородська українська богословська академія імені святих Кирила і Мефодія – Карпатський університет імені Августина Волошина» розпочала роботу Міжнародна науково-практична конференція «Україна: шляхи формування державно-національної цілісності суспільства та утвердження духовної основи української цивілізації», приуроченої до 75-річчя з Дня народження Його Блаженства, Блаженнійого Митрополита Київського і всієї України Володимира.

В УУБА на конференції говорили про та утвердження духовної основи української цивілізації (ФОТО)
Пленарне засідання розпочалося з зачитання привітаннь до організаторів та учасників конференції Блаженнійшого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви (яке виголосив Преосвященнійший Іларій, епископ Макарівський, вікарій Київської Митрополії, голова Синадального відділу з питань релігійної освіти та катихізації УПЦ; Високопреосвященнійшого Анфіма (Руссас), митрополита Солунського, Елладської Православної Церкви; Високопреосвященнійшого Іоанніса (Тассіаса), митрополита Лангадського, Елладської Православної Церкви; Високопреосвященнійшого Олександра, митрополита Рижського і всієї Латвії (вітання від якого передав присутній на конференції секретар Синоду Латвійської Православної Церкви ігумен Іоанн (Сичевський)); Високопреосвященнійшого Георгія (Странського), архієпископа Михайлівського і Кошицького, Православної Церкви Чеських земель і Словаччини; Високопреосвященнійшого Марка, архієпископа Хустського і Виноградівського та Високопреосвященнійшого Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського.
 
Зі вступним словом до учасників конференції звернувся ректор Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету імені Августина Волошина доктор богословських наук, доктор філософії, професор, архімандрит Віктор (Бедь).
Відтак, учасників конференції привітав та виступив із доповіддю Високопреосвященнійший Гурій, архієпископ Житомисрський і Новоград-Волинський, голова Синодального відділу Української Православної Церкви у справах молоді.

 

Від управління освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації слово привітання виголосив уповноважений представник – Михайло Данишевський.
 

На пленарному засіданні було виголошено наступні доповіді:

"Святительський та життєвий подвиг Блаженнійшого Володимира (Сабодана), Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви та його вклад в реформування вищої духовної освіти в Україні" – архімандрит Віктор (Бедь), ректор УУБА -  КаУ, доктор богословських наук, доктор філософії, кандидат юридичних наук, Doctor of Philosophy, Ph.D, Sciences of Lаw (juridical psychology), професор кафедри державного та канонічного права.
 
"Роль Української Православної Церкви в духовному вихованні українського народу" - архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Гурій (Кузьменко), голова Синодального відділу Української Православної Церкви в справах молоді, доктор богослов'я, доцент.
 
"Значення духовного фактору в процесах соціального єднання" - єпископ Макарівський Іларій (Шишковський), вікарій Київської Митрополії, доктор богослов'я, доцент.
 
"Історико-філософські, соціально-правові основи цивілізаційної парадигми розвитку людства" – Артьомова Майя Георгіївна, доктор філософії, професор, перший проректор КаУ, директор науково-дослідного інституту богослов'я, філософії та аналітики ДННК "УУБА – КаУ".
 
"Духовність як систематизуючий елемент людської цілісності"Вакуленко Валентина Миколаївна доктор педагогічних наук, професор кафедри адміністрування, завідувач кафедри загальноосвітніх та фундаментальних дисциплін Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (м. Луганськ).
 
"Духовенство в оцінці І.Франка" - Шульський Микола Григорович, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри менеджменту Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького.
 
"До питання реалізації прав на освіту осіб з функціональним обмеженням здоров'я"Дікова-Фаворська Олена Михайлівна, доктор соціологічних наук, доцент, ректор Житомирського економіко-гуманітарного інституту ВНЗ „Університет „Україна".
 
"Солідаризм українських еліт: реальність чи ілюзія?" - Халамендик Вікторія Борисівна , доктор філософських наук, професор, завідувач кафедрою філософії та гуманітарних наук УУБА-КаУ.
 
"Демократична форма політико-правових відносин як передумова формування громадянського суспільства у пострадянській Україні"Гайданка Євгеній Іванович, магістр політології, старший викладач кафедри філософії та гуманітарних наук, проректор з наукової та методичної роботи  УУБА – КаУ.
 
Після завершення пленарних  виступів, учасники конференції продовжили свою роботу в секційних засіданнях за напрямами:
 
Секція 1.Духовна спадщина українського народу та її вплив на сучасний розвиток цілісного суспільства в Україні.
Секція 2. Історико-філософські основи формування українського цивілізаційного простору.
Секція 3.Політико-правові та соціально-економічні основи забезпечення трансформаційних процесів в українському суспільстві.
Секція5.Основні цільові індикатори формування психолого-педагогічної культури учасників навчально-виховного процесу в умовах модернізації вищої освіти.
Секція 4.Утвердження інноваційних моделей щодо якісної підготовки фахівців з вищою світською та вищою духовною освітою в контексті становлення і розвитку сучасної глобальної макроцивілізації, збереження Макрохристиянського світу в новітній період, реалізації ціннісної парадигми сучасності - освіта упродовж життя.
Секція 6.Вплив інформаційних технологій та електронно-комп'ютерних комунікацій на формування українського цивілізаційного простору.
 
 
23 жовтня в Свято-Миколаївському актовому залі Духовно-навчально-науковому комплексі було продовжено заслуховування доповідей на секційних засіданнях та проведено підсумкове засідання круглого столу на тему "Роль православних духовних цінностей у розвитку православної цивілізації Макрохристиянського світу, формування національної самосвідомості та громадянської позиції сучасної молоді".
 
В цілому участь в науково-практичній конференції прийняли 102 учасники (з них 48 студентів старших курсів) із 32 вищих навчальних (духовних та світських) закладів освіти. Із доповідями на секційних засіданнях виступило 63 доповідачі. За результатами роботи науково-практичної конференції ухвалено резолюцію.
 
Співорганізаторами конференції виступили Ужгородська українська богословська академія імені святих Кирила і Мефодія Української Православної Церкви, Кошицько-Михайлівська єпархія Православної Церкви Чеських земель та Словаччини, Ландгадська Митрополія Елладської Православної Церкви (Греція), Карпатський університет імені Августина Волошина, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України, Закарпатська обласна державна адміністрація, Спілка ректорів вищих навчальних закладів України, Асоціація навчальних закладів України приватної форми власності, Закарпатський обласний осередок Наукового товариства імені Тараса Шевченка.
 
З доповідями конференції можна буде ознайомитися на Інформаційно-науковому порталі "Науковий вісник", повідомили Закарпаття онлайн в прес-службі УУБА.
24 жовтня 2010р.

Теги: УУБА, конференція, православний,

Коментарі

2010-10-25 / 08:31:00
Ні, Ісус Христос -- мадяр. Почитайте мадярських дослідників

Iehbr 2010-10-24 / 14:36:00

Во *** загнули украинская цивилизпция, это сродни бредням что Исус Христос украинец.

НОВИНИ: Соціо

11:07
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Робертом Папом
00:55
Снайпер "Сєня"
14:20
/ 1
Підтверджено загибель Юрія Капка з Лютої на Ужгородщині, який понад місяць вважався зниклим безвісти
01:26
/ 1
На Донеччині поліг Федір Волос з Хуста
23:47
/ 12
Екологічні ризики нового Генплану міста Ужгорода
22:06
/ 8
Арештовані у справі Каськіва землі Боржави втретє не змогли продати – тепер на аукціоні зі зниженням ціни
21:07
/ 1
Поліція каже, що в конфлікті на Драгобраті поляків не було, хоча на відео є
19:38
/ 3
Ужгородці збирають підписи проти зведення МАФу на площі Кирила і Мефодія
18:30
/ 9
В Ужгороді на набережній Незалежності встановлять модульний туалет
16:45
/ 1
У Тур'їх Реметах на Ужгородщині попрощаються з полеглим ще в квітні 2024-го Михайлом Скубеничем
15:40
На Драгобраті п'яні поляки погрожували українцю "військкоматом"
11:06
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Андрія Матейку
20:29
/ 1
На війні з росією поліг Євген Балог з Бистриці Чинадіївської громади
11:08
З лютого вартість квитків на потяг до будапешта зросте на 17-21%
15:51
/ 13
30 бангладешців уже оформлюють візи для працевлаштування на Закарпатті
10:55
/ 2
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Максимом Євдокимовим
06:16
/ 1
Кілька вражень про цьогорічних лауреатів премії Михайла Лучкая
15:33
/ 1
У Мукачеві в середу попрощаються з полеглим Героєм Валерієм Сідором
14:27
/ 1
На війні з росією поліг Мека Яшкович з Ужгорода
14:13
Пошуки 74-річного ужгородця, що тривали з кінця грудня, завершилися констатацією непоправного
20:01
/ 5
Петиція про запровадження мораторію на будівництво вітряків на гірських територіях Карпат, попри технічні збої, достроково зібрала необхідну кількість голосів
01:29
/ 1
Надходження загального фонду місцевих бюджетів Закарпатської області за 2024 рік зменшилися відносно 2023 року на 4,1%
17:31
/ 1
На війні з росією поліг Юрій Голінка з Ужгородщини
15:05
У Мукачеві в п'ятницю прощатимуться з померлим захисником Русланом Цибарем
14:32
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Русланом Капальчиком
» Всі новини