Про концепцію проекту журналістам розповіли представники ініціативно групи, яка кілька років поспіль займалася втіленням цікавої ідеї: Михайло Колодко, архітектор "Гірчичного зерна"; Марія Грамотник, адміністратор та Олександр Попович, прес-секретар проекту "Гірчичне зерно".
Як розповів Михайло Колодко, провулок навмисне зроблений так, щоб його могли розуміти всі. "Він мав бути теплим, затишним і домашнім. Завдання, яке ми поставили перед собою—виконали. Провулок "Гірчичне зерно на крок наблизив нас до старовинного Ужгорода, до його відродження".
Провулок "Гірчичне зерно", власне, є пасажем, який з'єднав між собою вулиці Фединця і Корятовича. Архітектурне рішення провулку, спроектоване Михайлом Колодком, виконане у єдиному старовинному стилі, притаманному Ужгороду 30-х років та здійснене у спільній кавово-охрово-зеленій колірній гамі. Тепле вечірнє освітлення, створене ліхтарями у старовинному стилі, затишні тераси та спеціально виділена площа із розбірною сценою дозволяють допізна проводити тут міські мистецькі і культурні заходи, як-от бардівські концерти камерного типу, дитячі конкурси, карооке, виставки та інші атракції, які цікаво буде відвідувати всією родиною. Адже гасло нового для міста провулку: "Є вічні цінності".
Підприємців, які розташували продукцію у невеличких крамничках, детально відбирали. Про цю частину роботи проекту розповіла адміністратор Марія Грамотник. "У нас були певні норми, яких ми хотіли досягти. З першого закладеного камінчика ми знали, що запропонуємо ужгородцям. Робили акцент на сімейні цінності,--зазначила Марія Грамотник.—Ми відкрили ресторанчик з дитячим кафе, де можна замовити дитячі солодощі, дитячі магазини. А найголовніше — перукарню із спеціальним дитячим кріслом у вигляді автомоблічика (обладнання везли з Німеччини). Одним з першим було заплановано відкритття магазину сувенірів. Ми відбирали підприємців, хотіли щоб товари не повторювалися, щоб люди, відвідавши наш провулок, могли б не тільки відпочити". Ще одна важлива для міста деталь — у провулку діятиме громадська вбиральня, спроектована з урахуванням потреб людей з обмеженими можливостями.
За невеликий час, відколи провулок запрацював для ужгородців та гостей міста, тут побували багато туристичних груп, приходять фотографуватися наречені, навіть співачка Йолка залишила свій автограф.
"Цей провулок почався з мрії,-- розкрив історичні деталі Олександр Попович, який задіяний у проекті з перших днів.-- Була людина і збіг обставин. Спочатку ця людина спільно з партнерами купила квартиру у провулку, в які займала один з двох невеликих офісів. Згодом чоловік почав вдивлятися в архітектуру, почав уявляти, як могло це все виглядати. До слова, раніше це двір був у кущах, деревах, тут ночували бомжі. Через певний час вдалося викупити інші приміщення, домовитися із сусідами. З того часу минуло 3 роки".
Маленька ідея, за словами Олександра Поповича, ніким серйозно не сприйнята, може залишитися зернинкою. На щастя, з провулком "Гірчичне зерно" сталося інакше.
До речі, за рік у центрі провулку з'явиться незвичайна скульптура "Гірчичне зерно". "Скульптура розкриватиме символічний сенс, буде приваблювати кожного, хвилювати. Матиме такі властивості, завдяки яким можна буде забути про зовнішній світ",-- розкрив таємницю Михайло Колодко.
Після офіційної частини презентації журналісти вирушили на екскурсію провулком "Гірчичне зерно". Оглянули дитячий зал ресторану "Gemini" з меблями для найменших, ігровим куточком, навіть дитячою вбиральнею та відділенням для пеленання малюків. Пройшлися невеличкими магазинчиками, де можна крім побутових речей придбати оригінальні сувеніри, квіти, прикраси, а також незвичайні солодощі.
23 жовтня о 12.00 відбудеться офіційне відкриття провулку "Гірчичне зерно" з цікавою програмо для дітей та дорослих.