Про це 13 жовтня на прес-конференції повідомив співорганізатор дійства Роман Іватьо.
За його словами, окрім традиційного ковальства, буде також представлення різної ковальської сувенірної продукції, демонстрація ковальської майстерності, показове підковування коня, невеликий концерт, майстер-класи.
"Цього року ковалі виготовлятимуть композицію під назвою "Дзеркало душі" – це буде доповнення до минулорічного завдання "Від руки рука", де на листку сталі у 8 мм, було вибито конкури руки, тепер учасники фестивалю на заздалегідь підготовлених металевих пластинах, де контуром виділена маска, повинні викувати контури обличчя, чи міміку", - зазначив Роман Іватьо, додавши, що у проведення фесту їх підтримує Львівська міська рада, відтак бюджет дійства становить 32 тис. грн.
За його словами, викувана ковалями карта України, яку би мали встановити навпроти ЛОДА, завершена, але офіційного дозволу на її встановлення навпроти облдержадміністрації немає.
Як зазначила співкоординатор фестивалю, коваль, молодший науковий співробітник Інституту народознавства НАН України Емілія Сидор, цього року фестиваль відбудеться без наукової конференції. "Відкриття фестивалю "Залізний Лев" відбудеться у п'ятницю о 13 годині, тоді ж відбудеться показове підковування коня, у суботу – козаки варитимуть куліш, стрілятимуть з гармати, відбудеться карбування першої галицької монети, також відкриється виставка ковальських творів у Музеї ідей. У неділю о 16 годині відбудеться урочисте закриття фестивалю, вручення дипломів", - зазначила ковалька.
За її словами, ще невідомо чи вдасться цього року виставити роботи ковалів із масками. "Минулоріч ми зробили таку виставку, але у нас був час, щоб обробити ці роботи, адже ковалі залишають свої роботи, такими як їх викували, а далі їх треба відшліфувати, покрити відповідно, щоб уникнути корозії виробу", - зазначила Емілія Сидор.
Нагадаємо, організатор фестивалю - Львівська обласна громадська організація "Товариство залізного лева".
ZAXID.NET