Після того, як побував на виступі Юрія Васильовича, таке бажання й справді з'явилося.
Перед тим задав ім'я Шишкіна в пошуку в інтернеті. Надибав сотні згадувань. Ось лише один із заголовків: "Самый известный баянист России, человек-оркестр, композитор, заслуженный артист РФ, профессор..."
Коли ж на сцену зійшов невисокий і сухорлявий, з "селянським" червонощоким обличчям музикант у чорних штанях і білій сорочці, я відчув легке розчарування. Він – кращий у світі?
Через півгодини запитання змінилося на ствердження: він – кращий! Його звання набули реального змісту. Юрій Шишкін показав, що баян є інструментом не лише для вокального супроводу чи інструментального оркестру. Це самодостатній інструмент, на ньому можна таке "витворяти"!
В шишкінських переборах настільки широка гама почуттів і емоцій, що всю її важко осягнути. Але студенти музучилища багато з того осягали, бо після кожного твору зал вибухав їхніми аплодисментами. Міхи баяна 47-річний музикант розтягував на метр і більше, видобуваючи потрібні звуки. А то рвучко смикав обома половинками баяна в різні боки, змушуючи його схлипувати, як дитину, або ревти, як звіра. Блискавично проносився клавішами вниз-угору, немовби запрошуючи в русскую плясовую. Грав на лівій, басовій стороні баяна обома руками, обходячись без правої його сторони.
Звучали твори А.Стравінського, С.Рахманінова, М.Римського-Корсакова, М.Мусоргського, І.Худолея, П.Чайковського, С.Прокоф'єва, І.Хандошкіна, В.Семьонова. Саме довершеним виконанням російської класики Шишкін і відомий найбільше. Донині він об'їздив півсвіту, демонструючи, як переконливо може звучати соло на баяні. Всюди – аншлаги.
Після концерту директор Ужгородського державного музучилища ім. Д.Задора Світлана Стегней сказала: "Це великий успіх, що нам вдалося домовитися про виступ Юрія Васильовича в Ужгороді. І велика подія для всього Закарпаття. Коли Юрій Васильович виступав у Тернополі, то туди приїхали педагоги з музшкіл і училищ аж із Чернівців, Івано-Франківська. Так само і у тут: щоб послухати всесвітньовідомого майстра, до нас поприїжджали викладачі музики з Мукачівського гуманітарно-педагогічного університету, з багатьох шкіл міст і районів області".
– У музучилищі є відділ народних інструментів, баяном оволодівають 55 учнів. Їх такі концерти надихають і виховують, для них це – нагода побачити і почути, що можуть видобути з інструменту руки справжнього майстра, яким є Юрій Васильович, – додала Світлана Нуцівна.
Попереднього дня Юрій Шишкін провів майстер-клас для учнів училища. До речі, дотепер маестро ніколи не був у Ужгороді. Познайомившись із містом і його людьми, зі сцени пообіцяв, що візит на береги Ужа – не останній.
Гастрольний шлях відомого виконавця надалі проліг до Польщі та інших країн Європи.
Василь Бедзір, для Закарпаття онлайн
Олег 2010-11-28 / 16:34:00
Хорошо. что профессионалами интересуются!Очень необходимо слушать хорошое исполнение!
Руслан 2010-11-01 / 23:07:00
Я слідкую за творчою біографією Юрія Шишкіна.Якшо Шишкін був в Ужгороді, то в місті живуть справжні професіонали, які вміють цінити справжнє мистецтво.Спасибі за інформацію.
Михайло 2010-10-17 / 22:04:00
Цікаво,що до нас їдуть такі професіонали!Цікаві майстер-класи, а особливо особистість Шишкін:вражає простота,обізнаність,скромність і великий талант від бога!
Оксана 2010-10-14 / 18:18:00
Вдячність пану Василю за інформацію.Дуже потрібна справа - пропагувати академічне мистецтво.
иван Петров 2010-10-13 / 23:00:00
Я про концерт баяниста Шишкина. Это чужесно, что удается таки проводить такие нерядовые концерты. Спасибо газете.
Ігор 2010-10-13 / 22:40:00
Надзвичайно хороша стаття! Подяка за підтримку високопрофесійного мистецтва, яке здатне виховувати гідних музикантів!Виступ Шишкіна, кращого баяніста світу,гідний для висвітлення для широкого кола шанувальників баянного мистецтва!
Спасибі!