Редактор «Свободи» Петро Часто розповів про специфіку американської та української журналістики (ФОТО)

Представив гостя Олександр Гаврош. Він розповів про життя пана Петра, котрий починав свій трудовий шлях шахтарем та згодом хист привів його в редакцію "Закарпатської правди". Період відлиги приніс свої складності в життя журналіста, тож Петро Часто змушений був змінити редакцію газети на драмтеатр, де працював завідувачем літературно-драматичною частиною, згодом працював у видавництві "Карпати". Та приватні життєві обставини змусили родину терміново виїхати до Америки у 1990 році.
 
У Сполучених Штатах пан Петро зрештою опинився в редакції української газети "Свобода", заснованої в 1893 році та відомої у всі часи своїм тісним зв'язком з українською громадою.

Відзначивши і літературний хист Петра Часто як сильного есеїста, Олександр Гаврош представив журналістам кілька його книжок та передав слово самому гостю.
 
"Психологічно, душевно, розумово я — один із вас", — звернувся пан Петро до ужгородських журналістів і розповів про часопис, у якому працює. "Свобода" — це велика історія української громади Америки. Це видання свого часу було ініціатором великих акцій в історії Америки: у 1933 році воно дуже багато зробило для усвідомлення світом Голодомору в Україні, було ініціатором спорудження пам'ятника Тарасові Шевченку у Вашингтоні. Це видання повне боротьби з антиукраїнством в Америці та повне полеміки всередині українства і надзвичайно багате протягом своєї історії на видатних авторів (Франко, Грушевський, Донцов та ін.).

Про еміграцію, розвиток діаспори, про українські та американські стандарти журналістики й розпитували гостя закарпатські колеги. Українська журналістика, за оцінкою пана Петра, дуже особистісна, в той час як в американській постаті автора не видно, вона полягає у вмінні інформувати. Що? Де? Коли? — основні питання американської журналістики, емоційність же в ній поза правилами.

Пан Петро як нечастий гість Закарпаття зауважив активність сучасної молоді, яка живе "тими речами, якими варто жити". Щодо Ужгорода, то гість помітив, що Ужгород '60-х років був значно чистішим та затишнішим, ніж сучасний.

Фото Олександра Поповича