Про це днями представники фонду повідомили ужгородського міського голову Сергія Ратушняка.
У листі, зокрема йдеться: "За результатами ознайомлення із системою медзакладів Закарпаття, що надають допомогу новонародженим, ми прийняли рішення про відкриття наприкінці жовтня - на початку листопада 2010 року центру "Колиска надії" на базі відділення інтенсивної терапії новонароджених Ужгородського міського перинатального центру". .Пологовий будинок обласного центру Закарпаття обраний не випадково. Саме тут зафіксовано найбільше пологів у області (3500 у ірк). Тут, за попередніми підрахунками, з'являються 30% недоношених немовлят області. Для забезпечення нормального функціонування відділення реанімацій та інтенсивної терапії новонароджених фонд має намір придбати сучасні реанімаційні комплекси, які включають апарати штучної вентиляції легень, інкубатори, реанімаційні столи, ін фузійні насоси, лампи фототерапії та системи кисневої терапії.
— Ужгородська міська рада приємно здивована такою увагою до проблем міського перинатального центру, — коментує ініціативу фонду мер Ужгорода Сергій Ратушняк. — І навіть, якщо ці наміри не будуть здійснені у повному обсязі, така ініціатива заслуговує на повагу. Разом з тим, міський голова акцентував увагу на великому дисбалансу у перерозподілі податків між центром і місцевими громадами. — Через невиважену систему оподаткування замість 60-80% від нами заробленого, ми отримуємо максимум 35%, каже Сергій Миколайович. — А це, наприклад, для Ужгорода, дає можливість фінансувати дороги аж на...1,5%, розвиток медицини — на 0%, будівництво бюджетної галузі — на 0%. Житлове будівництво — на 0%... Це ж стосується всіх інженерних комунікацій у населених пунктах. Фактично, іцей шлях веде до повної руйнації.
Резюмуючи благородну ініціативу фонду Пінчука, Сергій Ратушняк озвучив звернення до його керівника: "Враховуючи ваш вплив на грмадсько-політичні процеси в Україні, просимо підсилити роль місцевих громад на законодавчому рівні. Адже з міст і сіл складається наша Велика Держава. А поки складається враження, що 70% потужностей нашої Батьк івщини зосереджено у трикутнику вулиць Банкової, Шовковичної та Грушевського. Все ж заздалегідь дякуємо за порозуміння і зміцнення Держави Україна..." До слова, у рамках програми скорчення малюковоїх смертності в Україні фонд Зінчука вже чотири роки займається розбудовою центрів надання допомоги новонародженим. За цей час відкрито вже 21 пункт на базі пологових будинків України. За попередніми підрахунками, завдяки цим структурам було врятовано життя близько 6500 малюків.
Павло Білецький, "Кліпньюз"