На сьогодні гемодіаліз здійснюють 4 медичні установи краю: ЗОКЛ ім. А. Новака та три сателітні центри в районних лікарнях Тячева, Хуста та Мукачева. Загальна кількість пацієнтів, що тричі на тиждень потребують цієї процедури, становить 108 -115 чоловік. Причому, за словами головного лікаря ЗОКЛ ім. А.Новака Юрія Яцини, кількість пацієнтів що потребують гемодіалізу, вже найближчими роками зросте удвічі. Хвороба нирок вражає як молодь, так і старших людей: Наймолодшому пацієнту ледь минуло 13 років, а найстаршому вже 70.
Щойно відкритий гемодіалізний Центр розрахований на 6 діалізних місць. Одна процедура триває 3,5 години. Зараз при Мукачівській лікарні проводитиметься 36 діалізів на тиждень. З часом навантаження зросте до 108 діалізів на тиждень. Адже, окрім пацієнтів м. Мукачева та Мукачівського району, в Центрі "штучної нирки" обслуговуватимуть і хворих зі Свалявського та Воловецького районів.
Головний лікар Мукачівського ЦРЛ Василь Васюта із гордістю розповів, що все в новому відділенні відповідає останнім вимогам світової медицини – починаючи від розподілу потоку хворих з метою дотримання протиепідемічного режиму і закінчуючи найсучаснішим шведськими обладнанням.
Це не останній сателітний центр в Закарпатській області, - завважив під час урочистого відкриття начальник управління охорони здоров'я в Закарпатській області Роман Шніцер. Тільки за два минулі роки було відкрито гемодіалізні Центри в м. Тячеві і в Хусті.
Понад 1 млн. грн. обласних коштів витрачено на капремонт приміщень Центру в Мукачеві та понад 2 млн. грн. в рамках обласної програми пішло на закупку обладнання. На сьогодні з обласного бюджету витрачається понад 10 млн. гривень для цих хворих. Так, гроші потрібно рахувати, але якщо вони рятують життя, то сума немає ніякого значення – підсумував очільник медиків краю.
Олена Уманців. Фото автора
Макс 2010-09-15 / 21:03:00
Ох, класна фотка! Регіонал Шніцер, помаранч Васюта і "перехідний" аполітичний Яцина. І у всіх такі щасливі обличчя. Невже домовились?