Першу "Лемківську ватру" запалили на закарпатській Великоберезнянщині

Великоберезнянщина запалила минулої суботи першу «Лемківську ватру» у Закарпатті. Подія стала незабутнім святом для краян та гостей, які бережуть у серцях народні традиції та звичаї, вважаючи їх оберегами національної духовності.

Першу "Лемківську ватру" запалили на закарпатській  Великоберезнянщині

Мальовнича околиця Заброді зібрала активістів лемківських осередків не лише нашої області, а й Львівщини, Тернопільщини, Івано-Франківщини, Словаччини, Сербії та інших регіонів, де компактно проживають представники цієї етнічної меншини. На імпровізованій сцені під відкритим небом звучали вітальні промови та відбувся надзвичайно колоритний концерт митців, які виконали твори лемківської спадщини.  

Розпочали лемківський фестиваль ведучі, які привітали усіх учасників і свідків незабутньої культурно-мистецької події та запросили на сцену почесних гостей.

 Першим слово мав голова Великоберезнянської РДА Іван Олійник, який підкреслив значення збереження одвічних народних традицій та звичаїв. Виступаючий наголосив, що сьогодення ставить на порядок денний підтримку всіх громадських рухів та організацій, які намагаються відродити джерела національної духовності. Тому з розумінням поставилися владні гілки району до ініціативи проведення першої обласної лемківської ватри, надавши фінансову та організаційну допомогу. Керівник органу виконавчої влади району побажав ініціаторам та всім глядачам культурно-мистецького свята гарного настрою, нових творчих досягнень та наснаги у примноженні духовних здобутків української нації.

Право запалити вогонь першої обласної лемківської ватри оголошене заступнику голови Всеукраїнського товариства "Лемківщина" Степану Криницькому, завідуючій клубу у селі Смерекова Меланії Попадич та учаснику художнього колективу "Бескид" з Турки Львівської області Івану Біленському. Під оплески присутніх спалахує вогонь, який покликаний об'єднувати почуття та зігрівати теплом серця свідків колоритного фольклорного дійства.

Голова обласної організації товариства "Лемківщина" Василь Мулеса висловив щиру радість з того, що на Срібній Землі проводиться перше мистецьке свято представників етнічної меншини, яка проживає у більш ніж 200 населених пунктах та зберегла до сьогоднішніх свою обрядовість, культурні традиції, говірку та звичаї. За таку нагоду виступаючий тепло дякував керівникам владних структур району, працівникам відділу культури і туризму РДА, які доклали немало зусиль, щоб захід удався. Василь Мулеса розповів про трагічну історію лемків та їхньої культури, наголосив на значенні підтримки діяльності товариства, яке прагне зберегти самобутність етносу для прийдешніх поколінь.

Відзначив вагомість проведення самобутнього культурно-мистецького свята і начальник управління культури ОДА Юрій Глеба. Він висловив сподівання, що такі заходи стануть традиційними на Срібній землі, яка багата національно-етнічним колоритом.

Радість з можливості провести торжество світової лемківської родини у мальовничому куточку Великоберезнянщини висловив заступник голови Всеукраїнського товариства "Лемківщина" Степан Криницький, котрий побажав і після свята не згасати вогнику ватри, а продовжитися промінням у серцях і душах людей, не байдужих до своєї історії та складових національної культури.
 Від імені словацьких лемків учасників заходу вітав член президії центральної ради Союзу русинів Словаччини Іван Лаба. Він зауважив, що Великоберезнянщина останніми роками активно підтримує відродження духовності та культурно-мистецької самобутності свого краю.

Великоберезнянська РДА

07 вересня 2010р.

Теги: Лемківська ватра, Великоберезнянщина

Коментарі

ІВАН 2010-09-08 / 16:15:00
Помилка у термінології. Не "етнічної меншини", як у тексті, а етнічної групи. Серед закарпатських українців є представники трьох етнічних груп: лемків, бойків, долинян(потисян) та гуцулів. Останніх іноді ще вважають субетносом

KK 2010-09-07 / 17:14:00
О це я розумію констроктивний дій який тільки для блага етносу лемків і для всйого українського народу. Запалала наша ватра!!!

НОВИНИ: Соціо

00:55
Снайпер "Сєня"
14:20
/ 1
Підтверджено загибель Юрія Капка з Лютої на Ужгородщині, який понад місяць вважався зниклим безвісти
01:26
/ 1
На Донеччині поліг Федір Волос з Хуста
23:47
/ 11
Екологічні ризики нового Генплану міста Ужгорода
22:06
/ 6
Арештовані у справі Каськіва землі Боржави втретє не змогли продати – тепер на аукціоні зі зниженням ціни
21:07
/ 1
Поліція каже, що в конфлікті на Драгобраті поляків не було, хоча на відео є
19:38
/ 3
Ужгородці збирають підписи проти зведення МАФу на площі Кирила і Мефодія
18:30
/ 9
В Ужгороді на набережній Незалежності встановлять модульний туалет
16:45
/ 1
У Тур'їх Реметах на Ужгородщині попрощаються з полеглим ще в квітні 2024-го Михайлом Скубеничем
15:40
На Драгобраті п'яні поляки погрожували українцю "військкоматом"
11:06
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Андрія Матейку
20:29
/ 1
На війні з росією поліг Євген Балог з Бистриці Чинадіївської громади
11:08
З лютого вартість квитків на потяг до будапешта зросте на 17-21%
15:51
/ 13
30 бангладешців уже оформлюють візи для працевлаштування на Закарпатті
10:55
/ 2
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Максимом Євдокимовим
06:16
/ 1
Кілька вражень про цьогорічних лауреатів премії Михайла Лучкая
15:33
/ 1
У Мукачеві в середу попрощаються з полеглим Героєм Валерієм Сідором
14:27
/ 1
На війні з росією поліг Мека Яшкович з Ужгорода
14:13
Пошуки 74-річного ужгородця, що тривали з кінця грудня, завершилися констатацією непоправного
20:01
/ 5
Петиція про запровадження мораторію на будівництво вітряків на гірських територіях Карпат, попри технічні збої, достроково зібрала необхідну кількість голосів
01:29
/ 1
Надходження загального фонду місцевих бюджетів Закарпатської області за 2024 рік зменшилися відносно 2023 року на 4,1%
17:31
/ 1
На війні з росією поліг Юрій Голінка з Ужгородщини
15:05
У Мукачеві в п'ятницю прощатимуться з померлим захисником Русланом Цибарем
14:32
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Русланом Капальчиком
20:39
/ 4
У День Соборності України два береги Ужа з'єднав "Живий ланцюг"
» Всі новини