Гаврош також додав, що його пропозиція провести в Ужгороді опитування стосовно перенесення пам’ятника не викликала ніякої реакції.
На думку депутата міської ради (БЮТ), архітектора Степана Шолтеса, «слухання були недоречними, це просто «нашоукраїнці» виправдовують свою політику і голосування». Хоча фракція БЮТ теж голосувала за це рішення, Степан Шолтес категорично проти перенесення пам’ятника. З його слів, якщо пам’ятник вирішать перенести, треба буде будувати новий, що коштуватиме мінімум 300 тисяч доларів. «На місці, де раніше стояв майже 6-метровий пам’ятник Леніну і він там губився (на це місце зараз планують перенести постамент Шевченку, — ЗІК), 3 – метрового Шевченка взагалі не буде видно», — сказав архітектор. Підходящим ж місцем для побудови філії Нацбанку архітектор називає територію за будинком облради, де зараз розташована автомобільна стоянка.
Водночас депутат фракції «Наша Україна» Олег Диба сказав, що головною метою громадських слухань є «дати можливість прозвучати різним точкам зору. І хоча самим питанням займаються фахівці, але громадська думка має бути врахована. З його слів, питання перенесення пам’ятника ще не вирішене і якщо у громади виникнуть заперечення, то на будь-якій із трьох стадій розгляду цього питання на сесії, його можна зупинити.
Як інформує кореспондент ЗІКу, хоча учасники слухань переважно висловлювались проти перенесення пам’ятника Шевченку, жодних рішень прийнято не було.
***
Раніше представники інтелігенції краю звернулись з відкритим листом до президента Віктора Ющенка та голови ВРУ Олександра Мороза з проханням вплинути на міських можновладців і захистити пам’ятник Шевченкові від перенесення.
Ще раніше сесія міськради ухвалила рішення, яким дала дозвіл філії Нацбанку України на підготовку документації щодо зведення будівлі банку на площі Народній у тому місці, де розташовано пам’ятник Шевченкові. Натомість Нацбанк переказав для розвитку міста 4 млн грн.
Пам’ятник Шевченкові було встановлено у 1999 році.
ЗІК
22 березня 2007р.
Теги: