І хай не бентежить читача приставка "серед юніорів". Сьогоднішні юніори сміливо виграють Кубки й чемпіонати світу і навіть Олімпійські ігри (як це зробила в 2002 році гірськолижниця Яніца Костеліч).
На чемпіонат світу серед юніорів, який вперше в історії лижного спорту проводиться спільно для сноубордингу та фрістайлу, як видів спорту суміжних та таких, що мають багато спільного, команда України під проводом старшого тренера Яна Чернея вирушила у складі лідера української збірної та учасниці зимових Олімпійських ігор у Ванкувері Аннамарі Чундак (Закарпатська область), киянки Ольги Федак і представниці Закарпаття Олександри Чундак.
Українки повинні були захищати кольори Батьківщини в паралельних дисциплінах - паралельному слаломі-гіганті та паралельному слаломі. Першим, після деяких змін у програмі пройшов паралельний слалом-гігант - до речі, дисципліна Олімпійської програми. У впертій боротьбі Аннамарі обійшла найближчих суперниць - чемпіонку Японії Ємі Сато, переможницю загального заліку Кубка Європи 2010 року австрійку Сабіну Шофманн та діючу чемпіонку світу серед юніорів Жюлі Цогг зі Швейцарії.
Наша героїня давно йшла до цього успіху. Першим провісником його стали 4 місце в далекому 2007 на Європейському молодіжному фестивалі в Олімпійському Хаке (Іспанія), 6 та 8 місця на минулорічній юніорській першості світу в японському Нагано, неодноразові перемоги на етапах Кубка Європи, 15 місце на останньому чемпіонаті світу (Гангвонг, Корея ) і, нарешті, отримання Олімпійської ліцензії та проходження у фінали на зимових Олімпійських іграх у Ванкувері на трасах Сайпресс Маунтін. Крок за кроком, наполегливо і цілеспрямовано Аннамарі пробивала свій шлях вгору і можна впевнено говорити про те, що результат у Кардроне був цілком закономірним. Щонайменше, старший тренер збірної команди України Ян Черней і персональний наставник Рії (так звуть Аннамарі друзів) Йосип Пеняк були впевнені в ній вже давно.
Сказати, що Аннамарі Чундак створила нову історію - мабуть, не сказати нічого. Адже для сноубордингу це більше, ніж історія. Ще недавно в державній табелі про ранги цей вид спорту ставився до третьої категорії, з усіма наслідками, що випливаючими звідси "перевагами" у вигляді залишкового фінансування. До честі держави в особі Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту, з появою перших результатів увага та повага до сноубордингу істотно зросла, що дозволило забезпечити провідним спортсменам адекватну предоліпмійську підготовку. Але, крім цього, уродженка Ужгорода стала живим прикладом для всіх шанувальників сноубордингу, насамперед для молоді. Прикладом того, що це реально - виграти золото світу. Це можуть не тільки брати Клички і Андрій Шевченко. І ще це цікаво, бо нове. І ми дуже раді за Рію, за те, що вона так довго і наполегливо до цього йшла, за те, що вона довела світові, що Україна теж може, і за те, що це приносить їй задоволення. Тому що почути гімн своєї країни на п'єдесталі пошани - заслужена нагорода.
xojnbmz 2010-08-30 / 03:58:00
jGuoCw vszoblkpwjny, [url=http://zsogceiwwwvk.com/]zsogceiwwwvk[/url], [link=http://ecqkhlyeaxuz.com/]ecqkhlyeaxuz[/link], http://niglofollagq.com/