У ній також взяли участь керівники профільних управлінь, структурних підрозділів облдержадміністрації, служб області.
Як повідомили Закарпаття онлайн у прес-центрі Закарпатської ОДА, йшлося, зокрема, про необхідність розмежування земель державної і комунальної власності, грошову оцінку земель населених пунктів. Так, на 1 липня нормативна грошова оцінка земель проведена у 529 (87%) населених пунктах краю. Ще 80 потребують її проведення. А у 130 землю мають оцінити повторно.
Також учасники наради наголосили, що у зв'язку із вилученням сільськогосподарських та лісогосподарських угідь для використання не за призначенням і отриманням відповідного відшкодування на 1 липня залишок коштів на рахунках рад різних рівнів сягнув понад 15 млн. гривень.
Відзначалося, що в області налічується 458 об'єктів природно-заповідного фонду загальною площею 159,25 тис. га. Є і 4 природних заповідники загальнодержавного значення – Карпатський біосферний, Національний природний парк "Синевир", Ужанський та "Зачарований край" національні природні парки. Землі водного фонду займають площу 21,8 тис. га, землі водогосподарських підприємств – 12,1 тис. гектарів.
Начальник головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Іван Паук наголосив на питанні захисту земель. Як далі використовувати землі польдерних систем? Порушив Іван Федорович і питання реконструкції меліоративних і осушувальних систем. З цього приводу треба звертатися до облводгоспу. Було внесено пропозицію і про рекультивацію порушених земель, захист сільгоспугідь тощо.
Учасники наради говорили і про недофінансування робіт на цей рік, передбачених регіональною програмою земельної реформи в області на 2006–2012 роки. Акцентувалася увага і на тому, що головне державне спеціалізоване лісогосподарське агропромислове підприємство "Закарпатагроліс" лісові ділянки використовують без відповідних картографічних матеріалів та правовстановлюючих документів на землю, що призводить до її неконтрольованого використання. Поганий приклад наслідують і деякі юридичні й фізичні особи.
– Наприкінці року на рахунках сільських рад залишаються кошти, які б могли працювати, – сказав Віктор Феєр. – Потрібно думати, а якщо треба – кооперуватися.
Відтак одна з пропозицій на нараді – рекомендувати використовувати гроші, що надійшли у порядку відшкодування, виключно на проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, акумулювавши відповідні кошти у районних бюджетах. Також пропонувалося звернутися до обласної ради та органів місцевого самоврядування про необхідність визначення меж в натурі (на місцевості) та фінансування цих робіт щодо земель природно-заповідного фонду.
На нараді йшлося також про фінансування подібних заходів щодо прибережних захисних смуг, встановлення санітарно-захисних зон, передбачення у проектах відповідних бюджетів на 2011 рік коштів на роботи з розмежування земель державної та комунальної власності, її інвентаризації за межами населених пунктів тощо.