Про це Закарпаття онлайн повідомила заступник начальника відділу організаційної роботи, зв'язків з громадськістю та ЗМІ обласного центру зайнятості Ольга Синкулич.
Співорганізатором заходу виступила Ужгородська міська організація інвалідів зору „Дивосвіт", зокрема її голова Оксана Богданець. Вона повідомила присутнім роботодавцям про нову послугу центру – запис відеорезюме осіб з обмеженими фізичними можливостями.
Михайло Ізюмський – родом з Харкова. Він є громадським діячем, експертом-аналітиком із соціальної політики, консультантом із корпоративної соціальної відповідальності.
Тема зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями є об'єктом його професійного інтересу вже 5 років. Свого часу він керував проектами з даної тематики. Відповідний практичний досвід набув під час стажування у Верховній Раді України у Секретаріаті Комітету у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів упродовж 2007-2008 років.
Михайло Ізюмський переконаний, що на проблему слід поглянути з 3 позицій: самих інвалідів, держави та роботодавців. У нього своє - широке, „стереоскопічне" її бачення.
Аналізючи систему державного стимулювання зайнятості інвалідів, Михайло Ізюмський відштовхується від визначення, задокументованого Конвенцією Генеральної Асамблеї ООН "Про права інвалідів", згідно з яким, "до інвалідів відносяться особи зі стійкими фізичними, психічними, інтелектуальними або сенсорними порушеннями, які при взаємодії з різними бар'єрами можуть заважати їхній повній та ефективній участі у житті суспільства на рівні з іншими". На його думку, воно є найбільш повним і правильним.
На семінарі йшлося також про три шляхи державного стимулювання зайнятості інвалідів: самозайнятість (тобто індивідуальне підприємництво), працевлаштування на спеціальних підприємствах громадських організацій інвалідів (до прикладу, УТОГ, УТОС), 4-відсоткову квоту робочих місць для працевлаштування інвалідів на підприємствах.
Автор і ведучий семінару запропонував свої переконливі шляхи гармонізації стосунків так званої тріади "держава-інвалід-роботодавець". Проаналізувавши дію основних нормативно-правових актів, які регулюють питання працевлаштування інвалідів, Михайло Ізюмський зазначив, що насправді ця система тільки формується, вона не є сталою.
Як зазначили роботодавці-учасники семінару, розглянуті можливі ситуації та ризики, які виникають у процесі працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями, допоможуть їм у майбутньому розібратися у складних ситуаціях, обрати власну стратегію поведінки у цій сфері, запобігти неприємних ситуацій.
Під час обговорення на семінарі в Ужгороді виступили: представниця Карпатського Фонду Наталя Белей, працедавці, представники кадрових служб провідних підприємств Ужгорода, директор Ужгородського міського центру зайнятості Сергій Олексіюк, який запропонував провести засідання "круглого столу" з обговорення пропозицій, які роботодавці пропонують внести для удосконалення законодавства стосовно зайнятості інвалідів.