- Цим рішенням, - зазначає начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області Андрій Погорєлов,- депутати відповідно до статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", на виконання Закону України "Про природно-заповідний фонд України" підтримали ініціативу нашого управління оголосити об"єктами природно-заповідного фонду місцевого значення 4 ботанічні заказники місцевого значення без вилучення земель від землекористувача. Це – дуже важливо. Адже у лісфонді державного підприємства "Виноградівське лісове господарство" Виноградівського лісництва площі "Егреш" складають 37,4 га. У лісфонді філії "Береговодержспецлісгосп" - "Ардов" – 25,0 га; "Косоньська гора" –9,0 га; "Сілаш" – 75,5 га. А їх загальна площа – 146, 9 га.
Ініціатива управління та рішення облради, ясна річ, мають наукове обґрунтування. Оскільки управління ставило одну мету - охоронити та зберегти дубові насадження з найстаршими за віком в області вільшняками, а також занесених до Червоної книги України видів рослин, які є у згаданих лісфондах краю.
Дане рішення забезпечує вимоги чинного законодавства у частині охорони та збереження біологічного і ландшафтного різноманіття, природних екосистем і видів унікального рослинного світу на Закарпаття.
- Тим паче, - наголошує перший заступник начальника Держу правління Йосип Повхан, - що природно-заповідний фонд України охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення і використання.
Зрештою, цей фонд - складова частина світової системи природних територій та об"єктів, а тому і потребує охорони й дбайливого ставлення.