На стінах виставкового холу 25 фотографій дітей-сиріт з усіх регіонів України. Вони різного віку і національностей. В інтернатах про них піклуються вихователі, вчителі і лікарі. "Але все це не може зрівнятися з батьківською любов'ю", - впевнені організатори виставки. Кажуть, що головна мета проекту - допомогти дітям знайти сім'ю. Перші результати є вже після місяця роботи.
Дар'я Касьянова, керівник проекту "Побачити серцем":
"У нас брало участь 50 дітей із Закарпатської, Одеської, Київської, Харківської та Донецької областей. Сьогодні з 50 - мінус 15. Практично всі діти з Закарпатської області пішли на усиновлення, причому там були діти, великі сім'ї - троє дітей, четверо. Зараз ці діти або в будинках сімейного типу, що є сімейною формою виховання, або виїхали з Закарпаття в інші області України".
Сподіваються, що й у вугільній столиці ці фотографії змінять чиєсь життя і "перемістяться" в будинок. Всього ж без батьківської любові залишається більше 30 тисяч маленьких українців. Третина з них - жителі Донецької області. У дитячих будинках регіону цю цифру називають катастрофічно великою.
"У Донецькому обласному будинку дитини на вихованні знаходиться більше 120 дітей. Малюків, від яких відмовилися батьки, привозять сюди практично з усіх міст шахтарського регіону. Але є те, що їх об'єднує - бажання знайти маму і тата".
Вова один з них. Йому 3 роки. Малюк кожен день сподівається зустріти батьків і переїхати в сім'ю. "Він дуже активний і допитливий хлопчик", - розповідають вихователі. Незважаючи на юний вік, вже знає багато віршів і розбирається в техніці.
Таких дітей, як Вова, тільки в цьому дитячому будинку більше сотні. Серед них і немовлята, і більш старшого віку. Їх батьки позбавлені права опіки або відмовилися від них ще в пологовому будинку. "Однак ці діти заслуговують не жалості, а любові", - вважають вихователі. Тому роблять все, щоб малята почували себе повноцінними членами суспільства.
Тамара Лютова, заступник головного лікаря Донецького обласного будинку дитини:
"Наше завдання - лікування, виходжування, вигодовування дітей до року, виховання їх. У нашому закладі не тільки велика мережа медичних працівників, у нас працює 11 лікарів, понад 100 медсестер, понад 100 нянь. Крім того, у нас працюють педагоги, вихователі".
Єдине, що вони не можуть зробити без допомоги суспільства, - допомогти малюкам здійснити заповітну мрію: знайти маму і тата. А в Україні щороку сиротами стають 15 тисяч дітей, у той час як свій будинок набувають у 3 рази менше.