Як повідомили Закарпаття онлайн в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації, також були присутні заступники керівника краю Іван Качур, Віктор Феєр, Володимир Закурений та перший заступник голови облради Андрій Сербайло.
Перше розглянуте питання – підвищення якості й доступності медичної допомоги, лікарського забезпечення для вразливих верств населення і сільських жителів. Зокрема, актуальна ця проблема для людей похилого віку та інвалідів. Сьогодні на обліку в соціальних службах перебуває більше 25 тисяч літніх людей та соціально незахищених. З метою надання медичної допомоги пенсіонерам у 21 лікувально-профілактичному закладі області розгорнуто 243 геріатричних ліжка. За 2009 рік на них проліковано понад 35 тисяч закарпатців. Недостатнім залишається технічне та медикаментозне забезпечення обласних закладів охорони здоров’я, а також нестача сільських ФАПів. За підсумками 2009 року в області реєструвалася найнижча по Україні забезпеченість ФАПами – 2,3 на 10 тис. населення (по Україні – 3,3 на 10 тис. населення).
Розглянули на колегії й питання вдосконалення мережі дошкільних навчальних закладів та підвищення рівня охоплення дітей дошкільною освітою. Лише 41 % дітей в області відвідують ДНЗ, з них у містах – 55%, у селах – 33%. Навіть нижче середньообласних показники таких районів, як Міжгірський (26%), Рахівський (24%), Тячівський (26%), Хустський (29%). Найвищий показник серед міст обласного підпорядкування у м. Ужгород – 73% та м. Мукачево – 71%. Завантаженість дошкільних закладів, як і в минулому році, становить 117 дітей у розрахунку на 100 місць. Найвищий показник перевантаження – у дошкільних навчальних закладах міст обласного підпорядкування та у Міжгірському (145), Виноградівському (125), Хустському (124) районах. Серед причин – неефективність норм бюджетного фінансування дошкільних закладів, невиправдане закриття та ліквідація ДНЗ у 1990-х роках.
За підсумками засідання колегії управління освіти і науки облдержадміністрації має підготувати і внести на розгляд сесії обласної ради Програму розвитку дошкільної освіти Закарпатської області на 2011-2017 роки. Районним державним адміністраціям необхідно оптимізувати мережу ДНЗ, обов’язково охопивши дошкільною освітою всіх дітей 5-річного віку. Управлінню охорони здоров’я облдержадміністрації доручено підвищити матеріально-технічний, діагностичний та лікувальний рівень закладів охорони здоров'я області тощо.