Досвідом захисту прав жильців багатоквартирних будинків та організації власними силами комфортних умов проживанням поділилася голова громадського об’єднання «Проспект» Аранка Цуга. За 2-річну роботу об’єднання його учасникам вдалося злучити до роботи лідерів 14 будинків проспектів. Усього тут розташовано 22 житлові будинки: «Ми намагаємося вирішувати не лише комунальні проблеми, а й ведемо облік усіх мешканців, стараємося допомогти ветеранам, інвалідам, малозабезпеченим сусідам».
«Проспекту» вдається працювати за спонсорської підтримки, яка з’являється, як правило, напередодні виборів. По їх закінченню мешканцям не так легко знайти розуміння у новообраних депутатів. Нещодавно об’єднання заручилося підтримкою заступника мера Ужгорода В. Бобкова, який пообіцяв сприяти експериментальному реорганізуванню ЖРЕРу.
Разом з тим об’єднанню вдалося зініціювати обрання «народного» керівника місцевого ЖРЕРу — такого, аби розумів проблеми самого проспекту. ЖРЕР № 3 обслуговує також вулиці Минайську, Сечені та Заньковецьку. Його керівник Юрій Савка стверджує, що населення боргує понад 126 тисяч гривень і борги паралізують роботу ЖРЕРу. Після нового року жильці узагалі майже припинили вносити оплату через урядові баталії довкола тарифів. Не поспішають платити за комунальні послуги і магазини, розташовані у колишніх квартирах на перших поверхах будинків на проспекті. Нещодавно проти одного із них ЖРЕР виграв судову справу (борг складає вже понад 6000 грн.), однак не поспішає виконувати рішення ні боржник, ні виконавча служба.
Прямого фінансування ЖРЕР не отримує, тому, за словами Ю. Савки, напряму залежить від проплат громадянами. Днями самому ЖРЕРові відключили світло та опалення. Не вистачає йому і працівників, найбільше — зварювальників, сантехніків та електриків. Зарплата 1000 грн. фахівців цих спеціальностей на сьогодні вже не влаштовує.
Аранка Цуга повідомила також, що активісти об’єднання збирають підписи на підтримку того, аби 5 новостворених служб із вивозу сміття отримували за свої послуги не 5 грн. з однієї людини, а з квартири.
Вона також впевнена, що у разі створення об’єднання співвласників її багатоквартирного будинку, його мешканці були б готові сплачувати на спільний рахунок кошти для утримання власного будинку. Якщо такий має приміром 60 квартир, то 20 гривень з кожної вистачить на місячне утримання усіх систем будинку. Звичайно, якщо будинок передадуть на баланс об’єднання у справності, відремонтованим. З часом можна було б запланувати почерговий ремонт квартир за спільний кошт.
22 лютого 2007р.
Теги: