Екологічний форум вступним словом розпочав начальник відділу еколого-освітньої роботи парку Юрій Бабічин, який розповів присутнім про те, що 2010 рік Організацією Об’єднаних Націй оголошено Міжнародним роком біологічного різноманіття. Його збереження – важливе завдання людства і до цього може долучитися будь-хто. Особлива надія на молодь, яка чи не найбільше може проявити активність. Що можуть зробити школярі для природи? Багато, а саме: садити дерева, обгороджувати мурашники, розвішувати годівниці для птахів… До речі, цього року екологи особливий акцент роблять на охорону мігруючих птахів. Більш детально про це, а також про біорізноманіття НПП "Синевир" на семінарі ознайомив присутніх заступник директора парку з науково-дослідної роботи, кандидат біологічних наук Юрій Тюх. Він також розповів про міжнародні конвенції, які регулюють охорону, збереження і відтворення природи. Цікавий і змістовний виступ вченого доповнив корисною інформацією про рослинний і тваринний світ парку начальник відділу рекреації Федір Матічин. Він наголосив, що турбота про природу – це та благородна справа, до якої має долучитися кожен.
Оригінальним доповненням молодіжного екологічного форуму, організованого і проведеного національним природним парком "Синевир" стали захоплюючі вікторини, у яких взяли участь школярі. Ті, котрі проявили особливі знання з екології отримали у подарунок цікаві книги природничого спрямування, а кожен учасник семінару – газету "Синій Вир" та листівку, присвячену Міжнародному року біорізноманіття.
Завершився захід цікавою мандрівкою у лісі в урочищі Остріки та поїздкою до озера Синевир. Саме у природному середовищі учасники форуму найближче відчули роль біологічного різноманіття для життя людини, яка також є його частиною.