Лекцію на тему "Сучасні концепції терапії ішемічних уражень головного мозку" читала доктор медичних наук, професор кафедри неврології факультету удосконалення лікарів Російського Державного медичного Університету Румянцева Софія Олексіївна.
Прослухати лекцію, а також задати питання, що цікавлять отримали можливість медики, які зібралися в Державному клінічному науково-практичному центрі телемедицини (Київ), Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. А. Новака (м.Ужгород) і Донецькій обласній лікарні. Разом з українськими лікарями, в відеолекції взяли участь медики з дев'яти регіонів Росії. Усього аудиторія слухачів налічувала 550 медиків.
"Сучасні телемедичні системи дозволяють не тільки проводити консультування пацієнтів, але й допомагають налагодити процес обміну досвідом, що важливо для розвитку медицини. Зокрема, відеоконференцзв'язок робить доступними лекції провідних вчених з різних країн для широкого кола лікарів у найвіддаленіших точках України. Як приклад - сьогоднішня лекція професора-невролога Російського Державного медичного Університету (Москва) для п'ятнадцяти регіонів Росії та трьох регіонів України (Київ, Донецьк, Ужгород). Особливо хочу відзначити той факт, що в процесі відеоконференції лікарі можуть не тільки бачити й чути лектора, але і брати участь у жвавій дискусії. Ми впевнені, що подібний досвід спілкування медиків розкриває нові можливості підвищення ефективності та якості медичної допомоги ", - відзначив Головний лікар Державного клінічного науково-практичного центру телемедицини Віталій Осташко.
Участь у подібних відеолекцій та конференціях для докторів київського Центру телемедицини, Донецькій та Закарпатській обласних лікарень стало можливим завдяки проекту "Мобільна медицина", який реалізується компанією МТС під патронатом Міністерства охорони здоров'я України за участю Представництва ООН в Україні. У рамках цього проекту, компанія МТС побудувала мережу, яка дозволяє в режимі онлайн передавати діагностичні дані, отримувати консультацію профільного спеціаліста, збирати консиліум лікарів, а також брати участь у семінарах та конференціях, не залишаючи робочого кабінету.