В Ужгород мощі Терези доставили минулої неділі. Золотаво-коричневий саркофаг розмістили в римо-католицькій церкві святого Георгія на вулиці Августина Волошина.
У середу зранку до храму заходять двоє літніх жінок. Позаду стоїть молода пара.
— У чоловіка рак кісток, — витирає хусткою очі 68-річна Ангеліна. — Прийшла помолитися, щоб хвороба відступила. Лікарі сказали так: надійтеся лише на Бога і на святих. Я вірю, що свята Тереза вислухає мої молитви.
Жінка стає навколішки, плаче в молитві.
— У нас із Костею три роки немає дітей, — говорить 27-річна Олена. — Мама вчора почула в місті про мощі святої. Хочемо попросити Терезу про ласку материнства.
В обід скриню з мощами кладуть у мікроавтобус, везуть у римо-католицьку церкву селища Середнє Ужгородського району. Супроводжують мощі четверо монахів-кармелітів.
— Україна — 46-та країна, де побували мощі святої Терези, — розповідає парох римо-католицької церкви святого Георгія Янош Молнар, 31 рік. — Сюди вони можуть потрапити вдруге років за 10–20.
За три дні до мощей приклалися 4 тис. ужгородців, додає парох.
— У ніч на понеділок церкву взагалі не закривали, — продовжує Янош Молнар. — Спочатку хотіли зачиняти опівночі. Але люди йшли і йшли. У наступні дні прикладалися з сьомої ранку до одинадцятої вечора. Ми молилися, читали проповіді.
Менша частина мощей Терези лежить у монастирі босих кармеліток у французькому місті Лізьє. Більшу частину возять світом.
Тереза з Лізьє прожила 24 роки — із 1873-го по 1897-й. До Кармелю, де жили її старші сестри, прийшла у 15. Про дозвіл на вступ до монастиря з суворим статутом у такому ранньому віці Тереза особисто просила під час аудієнції в Папи Римського. Померла від туберкульозу.