За правилами ліги, команда, яка за результатами змагань посяде останнє місце, перейде із вищої ліги до першої, а її місце займе найкраща команда першої ліги. Значне випробування очікує на гравців, що посядуть 11-те місце. Їм доведеться відстоювати своє право на участь у змаганнях вищої ліги в боротьбі з волейболістами, які будуть другими у першій лізі. Фахівці федерації волейболу України вважають, що такі жорсткі умови сприятимуть тому, що вища аматорська ліга сформується із досвідчених волейболістів, які демонструватимуть високий рівень гри, а відповідно, цікавішими стануть матчі ліги.
В Ужгороді змагалися 8 команд, розбитих на дві групи. До групи «А» входять «Златогор» (Черкаси), «Ескоріал» (Кривий Ріг), «Бірзула»(Котовськ) і «Хімік»(Южне). До групи «В» — ОДЮСШ (Ужгород), «Спартак» (Свалява), «Володар» (Галич) та «Нарцис» (Хуст).
Нагадаємо, перший тур нинішнього чемпіонату пройшов у Черкасах. У тому, що право відкриття чемпіонату належить цьому місту, є велика заслуга команди «Златогор» — дворазового чемпіона України. Волейбол на Черкащині став пріоритетним та масовим видом спорту, який об'єднує не тільки професіоналів, але й аматорів та дітей. «Златогор» — міцний суперник. Команда, приміром, стала переможцем 4-го міжнародного
турніру ветеранів, який проходив у польському місті Колобжет. При чому черкащани грали із волейболістами з Німеччини, Швеції та Польщі. Такого постійного успіху команда однозначно не досягала б, якби не мала надійного спонсора і партнера — золотоноського лікеро-горілчаного заводу «Златогор».
Віталій Войцехівський, віце-президент холдингової компанії «Петрус», до якої входить і завод, переконаний, що спорт забезпечить розвиток України як європейської держави. Однак, як з’ясувалося, компанія не тільки підтримує команду аматорської ліги. Такому спонсорству волейболу, як у Черкаській області, можна по-доброму позаздрити. На Черкащині навіть існує
«Златогор-Ліга» — аматорська неформальна відкрита першість з волейболу серед чоловічих команд. Цікаво й те, що компанія не прагне просто "засвітитися" в якості спонсора й благодійника, а стимулює розвиток масового спорту.
Як саме? На початку «Златогор» виступає головним спонсором турніру: забезпечує учасників призами та нагородами, дарує командам м'ячі, допомагає висвітлювати змагання в ЗМІ й виконує організаторські функції. Однак у майбутньому передбачається, що самі учасники турніру проявлятимуть ініціативу і братимуть активну участь у вирішенні організаційних питань. Це дуже вдалий і правильний хід, оскільки масовий спорт (не тільки волейбол) в Україні нині не має жодної підтримки влади, а за такого спонсорства він може відродитися. Головне — показати людям, що при бажанні можна й самим організовувати й проводити цікаві змагання.
Таку широку довідку про черкаський волейбол і компанію «Златогор» ми навели з єдиною метою: показати, як одне-єдине підприємство може підтримувати розвиток конкретного виду спорту. І порівняти наші реалії. В аматорській лізі виступають одразу три закарпатські команди, що, безумовно, радує. Однак дуже сумніваємося, що всі вони, разом взяті, мають таку фінансову підтримку, як одна черкаська команда. На жаль, у нашій області поки що немає подібних спонсорів.
Кілька слів про власне змагання. На жаль, закарпатські клуби не порадували особливими успіхами, програвши всі свої матчі за винятком свалявського «Спар-така», котрий переміг команду «Бірзула» з Котовська. У чотирьох матчах перемогу здобули гравці «Златогора», «Ескоріала» та «Хіміка», і тричі перемагала «Бірзула». Наступний тур пройде у березні, а призери ліги визначаться у травні.
Ярослав СВІТЛИК, "Новини Закарпаття"
19 лютого 2007р.
Теги: