Навіть дощ, який почав накрапати не завадив проведенню акції. До складання пазлу пластуни залучили дітей, батьків, перехожих, всіх небайдужих тощо. В акції взало участь бл. 50-60 людей. Ідея та художнє виконання проекту належать Крайовій Пластовій Старшині.
Проект має назву "Вчимо історію разом!" і його завданням є у ігровій формі зацікавити дітей до вивчення історії України, і, зокрема, до історії героїчних сторінок українських військових традицій.
В ілюстрації гігантської мозаїки використані зображення вояків Київської Русі, Запорізьської Січі, Карпатського опришка, Січового Стрільця, вояка Української Народної Республіки, Української Галицької Армії, Карпатської Січі, І-го українського фронту та Української Повстанської Армії. Для виховного моменту підростаючого покоління всі ілюстрації підписані роками діяльності кожного війська. В оформленні пазлу використані малюнки художників Богдана Піргача та Василя Стефанишина.
Проект "Вчимо історію разом!" є Всеукраїнською акцією. Подібні акції вже відбулися у Івано-Франківську, Тернополі, Здолбунові тощо. Після Ужгороду мозаїка їде у інші обласні центри та міста України, де діють осередки Пласту. Інформаційним партнером всеукраїнської акції є журнал "Країна" та газета "День".
В рамках акції діяла також пластова фотовиставка з фотографіями різних років, у тому числі й міжвоєнного закарпатського Пласту.
Напередодні, пластуни Станиці Ужгород також склали пазл обласному дитячому санаторію "Малятко". Участь у складанні взяли близько 50 дітей віком від 7 до 11 років.
Пластовий провоід Станиці Ужгород висловлює подяку дітям, їх батькам, родичам, друзям та усім, хто долучився до організації та проведення акції в Ужгороді.
Ольга Сегляник, мама пластуна-прихильника (10 років): "Безперечно цікава акція. Чудова і гарна ідея у формі пазлу вивчати історію. Молодці!".
Ольга Біланин, мама пластунки-прихильниці (12 років): "Дуже задоволена, що діти мали таку нагоду складати історичний пазл. Та й азарт, здається, був не тільки у дітей, але й у батьків також. Вважаю, що це дуже пізнавально і корисно...".
Олена Пак, мама двох пластунок (11 і 16 років): "Дуже цікава і пізнавальна акція. Особливо для дітей. Складання пазлів потребує деякої вправності, розуміння і знання. Я думаю, якраз ці риси сьогодні діти і продемонстрували. А коли історія України подається в такій гарній формі, то діти краще її сприймають, в них виникає більший інтерес, виникає великий азарт...".