Як гідно жити? З кого брати приклад? У кого вчитися, чого уникати? На ці одвічні питання пропонує свої відповіді автор книжки. У виданні зібрано історії видатних та звичайних людей, які вплинули на долю автора та на багатьох людей Закарпаття, України.
Іван Мигович розповів, що після закінчення депутатської роботи зайнявся творчою діяльністю, а "Світочі і фарисеї" — вже 57-ма його книга. Здебільшого І. Мигович видавав наукові та науково-популярні книжки, натомість "Світочі і фарисеї" — книжка нарисів.
"Коли я депутатом їздив по області, мене запитували, як простий сільський хлопець став і науковцем, і державним діячем. Згодом я зрозумів, що це не випадково, бо великий вплив крім родини на мене справила тогочасна суспільна система та ряд визначних особистостей. Книга поєднує історичний і сучасний виміри, загальноукраїнський і регіональний аспекти, позитивну і критичну спрямованість", — каже Іван Мигович. У книзі автор описує власне ставлення до Т. Шевченка, оцінює уроки І. Франка для сьогодення, пише про Д. Павличка і В. Яворівського. Окремий блок присвячено учасникам війни. Входять до книги і нариси про М. Горбачова, В. Ющенка, Ю. Тимошенко, В. Медведчука, з якими свого часу працював автор. До "Світочів і фарисеїв" увійшли і нариси про В. Балогу, П. Симоненка. А також про те, як готувалося вбивство ректора Сливки. Критикує І. Мигович "недолугих керівників, які протягом 20 років господарюють на Закарпатті".
Мета книги, за словами автора, — сприяти відновленню історії, справедливості і правди про радянський період на Закарпатті. Світочами І. Мигович називає тих, "хто є джерелом істини, носієм правди, волі, освіти тощо", їх у книзі більшість—12. Натомість фарисеями — "властолюбних, ненажерливих, підлих, злочинно-аморальних". Зокрема, гострій критиці автор піддав "міфологізацію" постаті Августина Волошина.
У засіданні також взяв участь один із 21 представлених героїв книги — Іван Стецюра, учасник Великої Вітчизняної війни, письменник
2010-05-06 / 13:59:00
"Пан МИгович отримує 17 тисяч грн. пенсії. Плюс має різного роду пільги, у тому числі і на безкоштовне лікування, оздоровлення, видання книг." - не хило. так бы многие хотели. Это же надо быть таким блюдолизом
читач 2010-04-30 / 20:41:00
Пан МИгович отримує 17 тисяч грн. пенсії. Плюс має різного роду пільги, у тому числі і на безкоштовне лікування, оздоровлення, видання книг.
местный 2010-04-28 / 12:45:00
"вже 57-ма його книга" ! во даёт! и не за свой же счет издаёт :)
Юрій Лівак 2010-04-28 / 10:50:00
Був я на цьому засіданні і враження залишилися неоднозначні. Інакше й бути не могло - я комуністичну ідеологію не сприймаю, а Мигович вважає, що вона єдино правильна. Його можна поважати за стійкість у поглядах. Але книжка, на мій погляд, дуже суперечлива. Погодитися з ним у трактуванні тих чи інших персон чи подій, не можу.
ярослав орос 2010-04-28 / 09:50:00
оці "прості сільські хлопці", коли стають науковцями з тріпології, то, звісно, тоді треба звертатися до психіатра...
552 2010-04-28 / 09:13:00
Фарисей Мигович оцінює світочів -- Леніна і Симоненка. Комедія!