У першому кварталі ц.р. на гарячу лінію надійшло 35 запитань, які стосуються роботи ОВС Закарпаття. Вони різні, хоча і традиційні. Краяни цікавляться розслідуванням злочинів, процедурою набуття громадянства, виготовленням паспортів, насамперед закордонних, намагаються розв’язати суперечки щодо земельних ділянок.
Так, один з жителів с. Лопухово Тячівського району потрапив у дорожньо-транспортну пригоду. На думку його родичів, її розслідування затягується, і з цього приводу люди звернулися на гарячу лінію. Стосувалися розслідувань і звернення жителів села Залом, що на Хустщині, та обласного центру. Усі вони отримали кваліфіковану відповідь.
Чимало громадян через різні життєві обставини мають проблеми із набуттям громадянства чи дозволом на постійне місце проживання в Україні. Для прикладу, жителька одного із закарпатських селищ народилася у Молдові. Звідти з батьками переїхала на Закарпаття. Після досягнення повнолітнього віку у неї виникли проблеми з набуттям громадянства нашої держави. Співробітники УГІРФО ГУМВС надали їй кваліфіковану допомогу, зокрема, роз’яснили, як діяти у даному випадку і які потрібно зібрати документи. Жителька с. Кушниця Іршавського району побралася з вихідцем із далекої Киргизії. Тепер чоловікові потрібен дозвіл на постійне місце проживання у нашій країні. Ще одна жінка із с. Р.Поле Тячівського району виїхала у Запоріжжя і має намір виписатися з дому, тож попросила про це брата. Однак тут існують певні вимоги. Насамперед, закарпатці потрібно прибути у відповідні органи особисто.
Чимало наших краян перебувають, як відомо, на заробітках за кордоном, звідти привозять автомобілі з номерними знаками інших країн. Так, один з жителів Тячівщини звернувся в правоохоронні органи, аби отримати дозвіл про перебування його автомобіля з чеськими номерами на території України терміном -- три місяці. У відповіді заявнику, зокрема, йдеться, що всі транспортні засоби, згідно з відповідною постановою Кабінету Міністрів, ввезені на територію України, повинні належним чином зареєстровані. Якщо транспортні засоби ввозяться тимчасово для власного користування на термін більш ніж два місяці, повинні реєструватися у підрозділах державтоінспекції на термін визначений держмитслужбою. Інший житель Тячівщини має проблеми з вирішенням меж ділянок із сусідом. З цього приводу теж здійснено перевірку, а заявник отримав відповідь.