— Для персика це ідеальні умови. Чорна гора навіть град не пускає. Хмари часто крутяться довкола, обсипають долину, а гору обходять. Цього року персики вимерзли навіть в Іспанії, а тут збереглися, — каже фермер. — Сад я висадив усього на 6 сотих землі. За 15 років розширив площу до 2 гектарів. Тепер маю 40 сортів персика.
Дерева ростуть каскадом, на сходинках, закріплених камінням. Ширина однієї сходинки — до 3 м, відстань між деревами — 2–2,5 м.
— Коли мені дали цю дачну ділянку, тут уже був каскад із каміння. Я підрівняв, підклав, де посунулося. Спершу дивувався для чого це каміння. Воно створює унікальні умови для вирощування фруктів на горі, утримує в ґрунті тепло. Удень воно сильно нагрівається, а вночі накопичене тепло переходить у ґрунт і, відповідно, у коріння рослини. Тому наш персик солодкий.
На початку квітня Дмитро Боднарюк обрізає дерева. Каже, робити це слід найпізніше.
— Деякі сорти обрізаю після того, як відцвітуть і зав’яжуться. Тоді добре видно, де буде врожай, а де пустоцвіт.
Найбільші шкідники персика — кучерявість листя і тля. Від них господар обробляє дерева чотири рази на рік.
— Уперше обприскую восени. Удруге, доки не розпустяться бруньки. Якщо пропустити момент, шкідник проникне у бруньку, коли вона трісне і врожаю не буде. Грибок і кучерявість листя вбивають теперішній урожай, а зелена тля — урожай майбутнього.
Для обприскування персиків Боднарюк використовує спецзасоби, які купує в господарських магазинах. Бере ”Мідь-екстра”, ”Чемпіон”, ”Купросат”. Це фунгіциди, виготовлені на основі мідних препаратів.
— Третій раз поливаю дерева, коли цвітуть. ”Актарою” чи ”Хорусом”. Вони захищають плоди від гнилі. Учетверте — коли відцвітуть і закриються шубкою. Удобрюю персики кілька разів. Як тільки висаджую, одразу мульчую: встеляю навколо саджанця сухе дубове листя і солому. Це допомагає краще вбирати вологу. За один раз дерево забирає від 150 до 600 літрів води. Підживлюю вітамінами ”Фертікаре” та ”Мастер”.
Плодоносять персики на Чорній горі з середини червня до початку жовтня. За сезон Боднарюк збирає до 20 т фруктів.