Українську делегацію представляли Міністр МНС України Нестор Шуфрич, Голова Держводгоспу України Василь Сташук, а також надзвичайний і повноважний посол України в Угорщині Дмитро Ткач; з боку угорського уряду були присутні Міністр навколишнього середовища і водного господарства Імре Сабо, державний секретар по водному господарству Ласло Котаі, генеральний директор Центральної дирекції водного господарства та охорони навколишнього середовища Йожеф Вароді та генерал-майор цивільного захисту Національного Генерального Директорату з питань управління надзвичайними ситуаціями Угорської Республіки Арпад Мухораї.
Учасники зустрічі ознайомили один одного із ситуаціями у водному середовищі країн та обмінялися досвідом у протидії паводкам і піднятті внутрішніх вод. У ході дискусії Нестор Шуфрич висловив переконання у необхідності побудови спільних гідротехнічних споруд, польдерів, які б стримували об’єми вод прикордонної річки Тиси під час паводків. Український Міністр запропонував, щоб Угорщина, як член Євросоюзу, та Україна, як придунайська держава, разом звернулися до Єврокомісії з тим, щоб питання допомоги у боротьбі з паводки та подоланні їх наслідків стало предметом її особливої уваги. За словами Н.Шуфрича, кліматичні прогнози на майбутні роки викликають занепокоєння з точки зору небезпеки водопілля у Карпатському регіоні, а за наявності необхідних фінансових ресурсів відповідні захисні споруди на україно-угорському прикордонному водному просторі можна побудувати вже за 4 роки.
Після офіційного обіду Міністри двох країн підписали Меморандум, у якому зокрема зафіксували необхідність продовження узгоджений розвиток протипаводкових систем та розробки проектів на отримання ресурсів від Євросоюзу. Крім того, Україна та Угорщина приділили увагу забрудненню Тиси комунальними відходами та домовилися ініціювати співробітництво з іншим зацікавленими країнами.
"Сьогодні ми обговорили нашу співпрацю у випадку весняних паводків у басейні р.Тиса, і також узгодили спільні дії на найближчі два роки. Мені дуже приємно, що угорська сторона приєдналася до нашої ініціативи про звернення до європейських структур на предмет загального вирішення питань протипаводкових дій в Тиському басейні Карпатського регіону", - зазначив Міністр МНС України. Імре Сабо зі свого боку зауважив, що сьогоднішній день довів, що вода не розділяє, а об’єднує нас: "Ми сьогодні домовилися про подальше співробітництво у галузі водного господарства та попередження катастроф. У нас є спільні завдання та можливість спільних дій, для того щоб вирішувати ці проблеми".
Загалом зустріч урядовців двох країн відбулася на високому професійному рівні та у теплій, дружній атмосфері, яка, як зізналися угорські представники, складається далеко не з кожною країною. Українська делегація запропонувала угорським урядовцям наступну зустріч, яка попередньо планується на травень, провести в Україні.