Головні підсумки розвитку селища у минулому році підведено на сесії, яка відбулася наприкінці березня. Про них проінформував селищний голова Василь Керецман, який доповів про хід виконання програми соціально-економічного розвитку органу самоврядування на 2007-2010 рр. Власне, виступаючий зосередив увагу на аналізі минулорічних показників та визначенні пріоритетів на рік поточний, наскільки це можна зробити без затвердженого бюджету.
Кількома штрихами Василь Керецман доповів про виробниче життя райцентру, де пріоритетними залишаються легка , деревообробна галузі промисловості. Кризова ситуація особливо позначилася на діяльності ТОВ "СІО-К" та "Карпація Фунгі", які скоротили обсяги випуску продукції, допустили виробничі простої.
Доповідач відзначив, що загальний фонд бюджет селищної ради за 2009 рік виконано на суму 2436610 грн., що становить 102 % планового показника. Перевиконано завдання з податку з доходів найманих працівників ( 121,2 %), плати за землю (139 %), єдиного податку на підприємницьку діяльність (120%) . Не справився орган самоврядування з прогнозованими показниками надходжень зі сплати за торговий патент, місцевих податків і зборів, єдиного податку на підприємницьку діяльність юридичних осіб.
Залишки коштів станом на 1 січня 2010 р. на рахунках спецфонду - 76903 грн., з них : податок з власників транспортних засобів – 30686 грн.; збір за забруднення навколишнього середовища – 2539 грн.; бюджет розвитку – 43678 грн.
Селищна рада отримала додаткові дотації з державного бюджету на забезпечення
видатків у зв’язку з впровадженням єдиної тарифної сітки 130500 грн. Субвенція з державного бюджету на здійснення виплат, передбачених статтею 57 Закону України про освіту, становила 27306 грн. Вільний залишок коштів загального фонду на 1 січня 2010 р. склав 94694 грн.
Основним напрямком роботи виконкому селищної ради та депутатського корпусу була реалізація програми соціально-економічного розвитку Великоберезнянської територіальної громади селища на 2007-2010 рр., виконання якої здійснюється у рамках галузевих цільових програм: "Реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2005-2010 роки", “Питна вода на 2006-2020 роки", "Охорона навколишнього природного середовища Великоберезнянської територіальної громади на 2007-2010 роки", "Реконструкція зовнішнього освітлення смт.Великий Березний на 2008-2012 рр.", "Ремонт і утримання доріг на території селища Великоберезнянської територіальної громади на 2007 – 2010 рр.", "Розвиток фізичної культури та спорту на 2007 - 2010 роки Великоберезнянської територіальної громади селища",
" Газифікація смт.Великий Березний на період 2004-2010 рр.", "Проведення культурно-мистецьких заходів Великоберезнянської територіальної громади селища на 2007 – 2010 рр.".
Одним з найскладніших завдань упродовж останніх років залишається реформування житлово-комунального господарства. З вересня 2004 року Великоберезнянське виробниче управління житлово-комунального господарства передано в комунальну власність територіальної громади селища. Першим кроком реформування ВУЖКГ було виведення сфер послуг з санітарної очистки, прибирання, благоустрою та вивезення сміття у підприємницьку діяльність, що дало змогу покращити фінансовий стан підприємства, зменшити штатний розпис.
Водопостачання селища здійснюється з водозаборів "Забрідь", "Застава", та вулиці Гожика глибинними насосами, закритими водоймами "Кремінець", "Карпотини" та поверхневим водозабором "Термачув". На водозаборах встановлені глибинні насоси різних потужностей, що дає змогу раціонально використовувати різні режими роботи і економити електроенергію.
Житлово-комунальне господарство знаходиться у важкому економічному становищі. Без державної підтримки його проблеми вирішити практично неможливо.
Одним з важливих напрямків благоустрою є освітлення вулиць селища. У 2009 році на будівництво освітлення вулиць Вакарова, Фізкультурна, Незалежності, Коцюбинського, Набережної, Локоти, Боролича,Балудянського, провулок Чапаєва була виготовлена проектно-кошторисна документація і виконано робіт на суму 100 295 тис.грн. На оплату вуличного освітлення використано 26 448 грн.
Важливим фактором вирішення низки соціальних проблем залишається газифікація селища. Тут продемонстровано успішну співпрацю виконкому селищної ради та громадян з вирішення локальних, але важливих для всіх завдань. У минулому році завершено газифікацію вулиці Фізкультурної, а цього намічається закінчення згаданих робіт на Партизанській та Підгірній.
Доповідач відзначив, що у 2009 році проводились роботи з ремонту доріг, на що з селищного бюджету було використано коштів на суму 103 638 грн. Це дуже незначна сума. тому переважно проводяться ямкові та поточні ремонти шосівок. З обласного бюджету на ці цілі використано 280 000 грн. завдяки порозумінню з начальником обласного управління доріг Василем Марковичем.
Значну увагу виконком селищної ради звертає на утримання та ремонт дитячих дошкільних закладів. На території селищної ради діють 2 дитячі садочки, в яких виховуються 210 малюків. Минулого року лише на встановлення вакуумних вікон використано11 000 грн. У дитячих дошкільних закладах селища створено всі умови для гармонійного розвитку дітей.
Минулого року було відновлено роботу фонтану, здійснено ремонт інформаційної дошки та ремонт лавиць у центральному парку. Фінансову підтримку для цих робіт надали підприємці Т. Рогач, В. Мартиняк, Я. Шукаль та Ф. Султанов. З нагоди відзначення 600-річчя Великого Березного видано першу інформаційно-довідкову книгу про селище.
Виступаючий наголосив, що на 2010 рік визначаються цілі та пріоритети соціально-економічного розвитку селища, спрямовані на покращення благоустрою, підвищення якості комунальних послуг та добробуту громадян.
На сесії було розглянуто питання щодо дозволу на збір матеріалів погодження розміщення малої гідроелектростанції потужністю 1,0 МВт на річці Уж у районі очисних споруд смт. Великого Березного, земельні питання. Також затверджено орієнтовний план роботи селищної ради та виконавчого комітету на ІІ півріччя 2010 року.