Проте місцеві фахівці, відповідальні за захист від паводку, ставляться до цього повідомлення спокійно. Область вже встигла набути достатнього досвіду, щоб не впадати в паніку через такі застороги.
"На Закарпатті завжди можна очікувати паводку, – каже начальник облводгоспу Володимир Чіпак. – Статистика свідчить, що в нас не буває місяця, в якому б не було загрози від води". Однак на цей період головна небезпека підтоплення обійсть та угідь, здається, минула. Причому ще у січні, коли польдерна система прийняла 37 мільйонів кубометрів води. Нині, на відміну від басейну Дніпра, Закарпаттю не загрожує підвищення рівня річок внаслідок танення снігу".
Володимир Петрович не береться прогнозувати, яка ситуація буде впродовж весни: дані гідрометцентру можуть змінитися. Однак припускає, що Великдень на Закарпатті обійдеться без надзвичайних ситуацій.
Згодні з Володимиром Чіпаком і в управлінні МНС. "Важко робити якісь прогнози. Все залежить від синоптичної ситуації, – каже речник "надзвичайників" Федір Філіп. – Раніше вважалося, що небезпечними щодо повеней є осінь і весна. Однак ситуація 2008 року, коли вода прийшла влітку, довела, що напоготові слід бути у будь-яку пору року".
Нині повінь може трапитися хіба що у разі сильних дощів, оскільки сніг у горах уже майже повністю зійшов. У далеких районах спостерігається зростання рівня води в річках на 30–80 сантиметрів. За прогнозами синоптиків, у неділю могла розлитися річка в районі Чопа, проте, на щастя, цього не сталося.
"Загалом, можна сказати, що до надзвичайних ситуацій ми готові відповідно до фінансування, яке дістаємо, – підсумовує Володимир Чіпак. – Скажімо, недавно отримали 1,2 мільйона гривень, за які зможемо закупити запчастини для насосних станцій. Деякі з них працюють уже 30–40 років, і хоча всі в робочому стані, але ремонту потребують". Також облводгосп планує підсипати камінням дамби в трьох селах Тячівського й Хустського районів та придбати дві пересувні помпові станції для Тячівщини.