На Закарпатті обговорили результати досліджень українсько-румунського проекту по покращенню протипаводкового захисту Тиси

В рамках виконання проекту Програми Сусідства Румунія-Україна "Покращення протипаводкового захисту та оздоровлення навколишнього середовища на прикордонній українсько-румунській ділянці р. Тиса" 24 березня 2010р. в смт. Солотвино на закарпатті відбувся семінар проекту з питань соціально-економічного розвитку і розвитку сільського господарства.

На Закарпатті обговорили результати досліджень українсько-румунського проекту по покращенню протипаводкового захисту Тиси

Про це Закарпаття онлайн повідомили в Закарпатському облводгоспі.

Метою семінару було офіційне представлення результатів проведення досліджень з розвитку сільського господарства та соціально-економічного розвитку цільової території проекту в умовах впровадження протипаводкових заходів. Для участі в роботі семінару були запрошені українські та румунські партнери проекту, представники Рахівської і Тячівської РДА, голови сільських рад, фермерських господарств цільової території проекту, представники інших зацікавлених організацій, ЗМІ.

З вітальним словом до присутніх звернувся керівник проекту Володимир Чіпак, а менеджер проекту Марина Скраль інформувала учасників семінару про цілі, заходи і реалізацію проекту. Проект впроваджується на прикордонній українсько-румунській ділянці р. Тиса, і важливим напрямком впровадження проекту було проведення соціально-економічних та сільськогосподарських досліджень для врахування сучасної ситуації та перспектив розвитку цього регіону при плануванні водогосподарських та протипаводкових заходів на цій території.


В доповіді на тему "Дослідження соціально-економічного розвитку території проекту в умовах впровадження протипаводкових заходів" кандидат економічних наук, експерт проекту Світлана Слава представила роботу спеціалістів Закарпатського регіонального центру соціально-економічних та гуманітарних досліджень НАН України. Вчені дослідили соціально-економічну характеристику цільової території Тячівського та Рахівського районів Закарпатської області в Україні та повіту Марамуреш в Румунії, економію від усунення паводкових збитків та надходження від нових чи розширених видів діяльності.

Результати досліджень з ведення сільського господарства на цільовій території проекту представили спеціалісти Закарпатського державного обласного проектно-технологічного центру охорони родючості ґрунтів і якості продукції. В презентаціях експертів Юрія Пензеника, Алли Фандалюк, Володимира Матієги та Олега Пасічника висвітлювався широкий спектр питань: аналіз історичних етапів розвитку та існуючого стану сільського господарства на території проекту, структура господарських формувань на селі, основні показники ефективності аграрного виробництва, структура сільськогосподарських угідь та агрохімічні властивості ґрунтів на території проекту, ґрунтовий покрив і вплив кліматичних умов на водно фізико-хімічні властивості ґрунтів, фактори, які впливають на розвиток ерозійних процесів ґрунтового покриву та еколого-токсикологічний стан земель на території проекту.

Цікавим і пізнавальним для присутніх став виступ кандидата економічних наук,доцента ЗакДУ Ореста Іваницького щодо екологізації аграрного виробництва і поступового переходу до органічного землеробства. Цей напрям розвитку сільського господарства зараз активно розвивається і є одним з найбільш перспективних для нашої області. Вчений розповів про загальну ситуацію з виробництвом екологічно чистої продукції, наукові, нормативно-правові та організаційні засади для виробництва екологічно-чистої продукції, розглянувши особливості земель території проекту та наявність наукових і технологічних передумов на Закарпатті.

Румунські партнери теж порадували активною участю - доповідь Юліани Чертіта, Повітова Рада Повіту Марамуреш, щодо аспектів сільського господарства і тваринництва у долині р. Тиса містила детальну інформацію про нормативні документи, порядок і процедуру компенсації сільгосптоваровиробникам шкоди від паводків та інших стихійних лих через розвинену систему страхування продукції.

В обговоренні учасники семінару відмітили актуальність проведених досліджень (довідкова інформація буде представлена на веб-сторінці проекту www.tysa.vodhosp.uzhgorod.ua), перспективність екологізації аграрного виробництва при великій потребі у державних дієвих програмах підтримки сільського товаровиробника, фермерських господарств, зокрема державних механізмах компенсації у ризикованому сільському господарстві.

На семінарі була презентована публікація, підготовлена спільно експертами досліджень, під назвою "Соціально-економічний розвиток та аграрні перспективиукраїнсько-румунської ділянки р. Тиса", розповсюджена серед фермерів та інших зацікавлених організацій. Також, на прохання румунського партнера Повітової ради, результати досліджень, представлені в брошурі, будуть використані на веб-сторінці бібліотеки в базі даних AQUA ROUA.

Результати соціально-економічних і сільськогосподарських досліджень будуть передані проектному науково-дослідному інституту "Укрводпроект" для врахування в розробці Схеми стабілізації русла р.Тиса на українсько-румунській прикордонній ділянці.

На завершення семінару В.Чіпак подякував всім, і зауважив, що захищатись від паводків потрібно, оскільки як показали соціально-економічні дослідження, ми будемо мати позитивний ефект як в сільському господарстві, туризмі, так і в економічному розвиткові цільової території загалом.

30 березня 2010р.

Теги: протипаводковий, Тиса, семінар, облводгосп, водогосподарський

НОВИНИ: Соціо

10:59
Відключень електроенергії на Закарпатті у четвер не передбачається, "до окремої команди" – "Закарпаттяобленерго"
23:55
В Ужгороді пожежні навчалися ліквідовувати загорання у 16-поверхівці
19:23
"Закарпаттяобленерго" повідомило про відміну раніше "анонсованих" відключень електроенергії 20 листопада з 19:00 до 22:00
17:06
"Закарпаттяобленерго" повідомило про застосування графіка погодинних відключень електроенергії 20 листопада з 16:30 до 22:00
11:18
В Ужгороді рятувальники 2 дні планово навчатимуться ліквідовувати НС на 16-поверхівках
11:12
/ 1
У середу на Закарпатті електроенергію не відключатимуть – "Закарпаттяобленерго"
17:58
В ужгородському скансені та мукачівському замку відкриють резиденції святого Миколая
14:43
/ 4
У Мукачеві у 37 локаціях висадили 570 сакур, закуплених коштом мера
11:00
/ 1
У середу в Ужгороді прощатимуться з полеглим захисником Михайлом Шишкою
09:27
У вівторок на Закарпатті електроенергію не відключатимуть – "Закарпаттяобленерго"
21:39
/ 3
З понеділка на Закарпатті впроваджуються графіки погодинних відключень електроенергії
20:18
/ 1
Стало відомо про загибель Івана Савули з Дубового, що з червня вважався зниклим безвісти
19:32
Закарпатський сир "Лопта" здобув "срібло" на міжнародному конкурсі сирів у Португалії
18:09
У понеділок тимчасово не працюватиме ПП "Убля – Малий Березний" на кордоні зі Словаччиною
16:26
/ 6
На Закарпатті відбулася Всеукраїнська конференція військових капеланів УГКЦ
15:05
Годинник капітана пароплава Carpathia, що врятував пасажирів "Титаніка", продали за рекордні $2 млн
22:29
/ 1
Майже половина мукачівців їздять у громадському транспорті безкоштовно
14:53
Держдеп США знизив рівень ризиків для подорожей до 9 областей України, серед яких – Закарпаття
00:03
/ 2
Україна та ЄС розпочинають модернізацію пункту пропуску "Лужанка-Берегшурань" на кордоні з Угорщиною
23:56
Найстаріша жителька Іршавської громади Ганна Фечка відзначила 103-й день народження
23:14
/ 2
Із Закарпаття за час повномасштабної війни емігрували 300 тисяч місцевих жителів – Білецький
23:52
/ 28
"Я бізнес робила з митницею та прокуратурою": мама екскерівника Закарпатської МСЕК Веклинця про майно сина
20:49
/ 13
У позашляховику, що вночі в лісі біля Великої Угольки перекинувся в урвище, загинув настоятель тамтешнього скиту УПЦ МП Артемій (Пацкан)
19:22
/ 1
Зупиняючи московську орду на Донеччині поліг Руслан Капітан з Підгірного Іршавської громади
16:18
/ 5
Голова Закарпатської ОВА Мирослав Білецький зустрівся з правлячим єпископом МГКЄ владикою Теодором
» Всі новини