Телекомунікаційні технології компанії МТС з'єднали Державний клінічний науково-практичний центр телемедицини МОЗ України та Закарпатську обласну клінічну лікарню в місті Ужгороді. Лікарі-кардіологи Інституту ім. Амосова протягом 2 годин консультували дітей з вродженими вадами серця у віці від двох тижнів до 15 років.
У консультації з використанням телемедичних технологій брали участь провідні фахівці інституту: головний лікар С. Сіромаха, зав. відділенням кардіохірургії новонароджених і дітей молодшого віку Я. Труба, кардіолог М. Руденко, інтервенційний хірург І. Дідківський. Керував проектом перший заступник міністра охорони здоров'я професор В. В. Лазоришинець.
Мета проекту - впровадження програми дистанційного консультування дітей з вродженими вадами серця та відбір їх на оперативне втручання за допомогою телемедичної системи відеоконференцзв'язку, а також розвиток системи дистанційного консультування пацієнтів, які потребують високоспеціалізованої медичної допомоги, з будь-якого регіону України, що дозволить просунути висококваліфіковану та спеціалізовану допомогу фахівців провідних медичних центрів у віддалені райони і істотно зменшити витрати на надання такої допомоги.
Телемедична мережа є основою для побудови єдиного медичного простору і має на меті об'єднати між собою всі елементи охорони здоров'я.
Головний лікар Державного клінічного науково-практичного центру телемедицини МОЗ України В. Осташко пояснив: "Підписання в 2009 році Меморандуму між Представництвом ООН в Україні, Міністерством охорони здоров'я України та компанією МТС дозволило розпочати створення української телемедичної мережі, яка забезпечить системний підхід у розвитку телемедицини".