Директор Ужгородського міського центру зайнятості Сергій Олексіюк зазначив, що профорієнтаційну роботу необхідно проводити ще зі школи, а особливо робити акцент на популяризацію робітничих професій. "Молодь необхідно підготувати до життєвих випробувань. На сьогодні вакансій у Центрі зайнятості зменшилося учетверо у порівнянні з докризовим періодом, також суттєво зменшилась оплата праці. 46% людей, що стоять на обліку у центрі зайнятості, це молоді люди віком до 35 років, з них 26% не мають жодної спеціальності, до 1 % випускники ПТУ без практичного досвіду роботи — розповів Сергій Олексіюк.-- Основну увага потрібно спрямувати на те, щоб допомогти молодим знайти своє місце на ринку праці". Загалом за січень-березень 2010 року працевлаштовано 203 молодих людей до 35 років особи, в тому числі 126 – за робітничими професіями, 67 осіб – службовців та 10—тих, хто не мав професії.
Чимало тих, хто звертається в Ужгородський міський центр зайнятості, мають вищу освіту. Проте вакансій для таких шукачів небагато. За словами директора центру зайнятості, упродовж місяця, до прикладу, надходить 2-3 вакансії бухгалтера чи економіста, а бажаючих отримати саме таку роботу — більше сотні.
Молодь важливо не тільки працевлаштувати, але й допомогти у психологічному спрямуванні у виборі свого шляху. Адже, за словами директора центру, близько 80% дітей йдуть вчитися туди, куди спрямовують батьки. Фахівці закликають молодь самим визначатися із своїм майбутнім. Для цього у центрі зайнятості застосовуються методики професійної спрямованості особистості, проводяться презентації курсів навчання, дні кар’єри, ярмарки професій тощо. Чергову Ярмарку професій Ужгородський міський центр зайнятості планує провести 22 квітня, запросивши підприємства, навчальні заклади, фахівців тощо. учбові заклади, підприємства, фахівців.
Одним із шляхів розв’язання проблем зайнятості молоді фахівці центра бачать у наданні випускникам навчальних закладів першого робочого місяця в рамках державного замовлення на підготовку кваліфікованих робітників і спеціалістів, організації стажування випускників вищих навчальних закладів в органах державної влади з наступним внесенням у кадровий резерв. Пропозицію проведення стажування випускників на державній службі підтримав і Василь Попадинець, начальник управління державної служби Головдержслужби України в Закарпатській області, присутній на круглому столі. За його словами на сьогодні по області налічується 300 вакансій держслужбовців.
Ще одна цікава ідея була озвучена на круглому столі — створити Клуб безробітних. Але зовсім не для того, щоб поповнювати їхні лави. А з метою допомогти один одному з інформацією, поділитися досвідом ефективного працевлаштування, продемонструвати приклади успішної кар’єри, зрештою психологічно підтримати тих, хто не визначився із власним місцем у житті.