Він підкреслив, що на зростання народжуваності позитивно вплинуло зменшення кількості абортів і збільшення пологів. За його словами, також знизилася загальна смертність населення на 6,1% порівняно з 2008 р. Також спостерігається чітка тенденція до зниження смертності дітей у віці до 17 років.
"Хочу також повідомити, що не дивлячись на пандемію грипу А, знижений показник і смертності у дітей на 10,6%. Проте хочу зазначити, що цей показник ще є дуже високим і більш ніж удвічі перевищує аналогічні показники країн Західної Європи. Також хочу зазначити, що сфера, яка потребує значних зусиль для врегулювання, це материнська смертність. З 1995 р. її показник знижувався, проте в 2009 р. померла 131 жінка і це було обумовлено пандемією грипу", - сказав Князевич.
За його словами, найбільше занепокоєння викликають регіони, які мають показник материнської смертності 20 і більше випадків на 100 тис. живонароджених. Це такі області, як Київська, Кіровоградська, Черкаська, Одеська, Запорізька, Закарпатська і Севастополь. При цьому, за його словами, не зареєстровано жодного випадку материнської смертності в Житомирській області.
"Також хотів подякувати лікарям Чернівецької, Сумської та Івано-Франківської областей за хорошу роботу, адже в цих регіонах не було зареєстровано випадків материнських втрат від акушерських ускладнень", - сказав Князевич.