Насамперед, класний керівник групи №1 Ганна Окаль наголосила, що наш край, Срібна Карпатська земля багатий добрими традиціями, обрядами, звичаями, які передаються з покоління в покоління.
Не випадково учні разом з класним керівником обрали тему цієї виховної години, яку провели в етнографічному музеї ліцею. Тут зібрано багато експонатів, які засвідчують різноманітне, багате минуле наших дідів і прадідів.
Метою заходу було ознайомлення учнів з традиціями Міжгірщини в галузі вівчарства, ткацтва та вишивки.
Про традицію в галузі вівчарства змістовно, доступно та цікаво розповів учень групи Руслан Форос. Тут він мав можливість показати музейні експонати ( відстійник, гелета, кухар), які використовувались і використовуються чабанами. Руслан детально розповів присутнім про традиційне свято на Міжгірщині "Проводи на полонину (мішаня)", яке проводиться щорічно в перших числах травня.
Жваво, емоційно, доступно Андріана Юртин вела розмову про розвиток ткацтва на Міжгірщині. На ткацькому верстаті, що є одним з експонатів музею, вона показала присутнім прийоми виготовлення домашніх старовинних доріжок. Потім вона розповіла про технологію виготовлення ткацьких виробів з вовни та домашнього льняного полотна, з якого верховинці виготовляли одяг.
Цікавою та змістовною була розповідь Наталки Синиці про верховинську вишивку, як найпоширеніший вид народного декоративно-прикладного мистецтва. На окремих експонатах, які зібрані в музеї, вона продемонструвала різні види вишивок, що використовувались для оздоблення сорочок, пілок, платин, рушників. На завершення виховної години Любов Юраш продекламувала вірш "Моя земля".
На виховній годині була присутня Олександра Танаскова, журналіст та ведуча програм українського національного радіо.