Це пов’язано у першу чергу з традиційним заробітчанством закарпатців за межами України та свого регіону. Близько 30 % від загальної кількості виборців складають, наголошує Федір Шандор, активні заробітчани, які виїжджають до Росії, Іспанії та Португалії.
"Другою причиною невідвідуваності виборів є традиціоналістські настрої закарпатців, зокрема, належність до християнських протистантських течій, чимало з яких не схвалюють у своїх догматах політичне життя суспільства і відповідно їхні прихильники не беруть участі у виборах; численні свята (а вибори відбуваються напередодні Бабиного вечора та Водохреща), коли певна кількість соціума "фізіологічно ігнорує" вибори. І, звичайно, велика кількість студентів перебуває за межами своїх дільниць, оскільки зараз не активний період навчання", -- каже Федір Шандор.
Соціолог також зауважив: "Ще одним цікавим фактом Закарпаття є його прикордонна особливість. Ми можемо спостерігати, як на усіх 19 митних переходах протягом дня голосування стоять люди, яких цікавить не життя суспільства, а власне, тобто ті, що живуть з нелегальної економіки на кордоні".
Все це призводить до відповідної результативності у рамках 50%-ї явки на всіх 6 виборчих округах Закарпатської області.